با سیر خود را درمان کنید

0

گیگر :

سیر گیاهی باریک و بلند است که به راحتی رشد می‌کند و ارتفاع آن گاهی تا 24 اینچ نیز می‌رسد. این گیاه از یک خوشه سیر به وجود می‌آید و شکوفه‌هایی صورتی رنگ دارد که پس از فصل گلدهی، پیاز تولید می‌کند.

گیاه سیر در خاک حاصلخیز و مرطوب با زهکشی خوب رشد بهتری دارد. بوته‌های سیر باید چند سانتی‌متر از هم دور باشند. تا زمان خشک شدن رأس گیاه، می‌توانید آن را آبیاری کنید و پس از آن تا بالغ شدن پیاز گیاه، باید آبیاری را متوقف کنید.

سیر در فرهنگ‌های مختلفی استفاده می‌شود. در آسیای باستان، از سیر برای درمان فشار خون بالا و مشکلات تنفسی استفاده می‌شد. بقراط، پزشک یونانی، از سیر برای رفع درد استفاده می‌کرد.

استفاده‌های پزشکی از سیر:
سیر غلظت بالایی از گوگرد دارد. به همین دلیل برای مبارزه با فشار خون بالا، کلسترول خون، و کاهش مشکلات قلبی و سکته مغزی مفید است. علاوه بر آن سیر برای سلامت سیستم ایمنی بدن و رفع مشکلات تنفسی نیز مفید است. یک یا دو حبه سیر خام برای حفظ سلامتی و جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ها مؤثر واقع می‌شود. سیر را بهتر است خام یا کمی پخته و به همراه غذا میل کنید.

استفاده در آشپزی:
سیر در غذا به عنوان چاشنی و ادویه استفاده می‌شود. در سراسر جهان ترکیبی از گیاهان دارویی و سیر در غذاها استفاده می‌شود. سیر به صورت خرد شده، له شده، پودر یا خشک شده در پخت و پز استفاده می‌شود. اگرچه این گیاه طعم تندی دارد؛ اما زمانی که سرخ کنید طعم و عطر خوبی به غذا می‌دهد. از سیر می‌توانید برای طعم دادن به سوپ، سیب زمینی سرخ کرده، سس کاری، ماکارونی و غذاهای دیگر استفاده کنید.

cover

پاسخ دهید