با شخصیت های اصلی بازی Call of Duty: Infinite Warfare آشنا شوید

0

با شخصیت های اصلی بازی Call of Duty: Infinite Warfare آشنا شوید

نسخه ی جدید از سری بازی های Call of Duty که با نام Call of Duty: Infinite Warfare شناخته می شود، مدتی پیش از آغاز نمایشگاه E3 امسال به شکل رسمی به علاقه مندان این مجموعه معرفی شد و در جریان برگزاری نمایشگاه E3 2016 چشم انتظاران این بازی توانستند با ویژگی های دیگری از زیر و بم جدید ترین نسخه از سری بازی های Call of Duty آشنا گردند. حال در جریان برگزاری نمایشگاه سالانه و پر طرفدار دیگری به نام Comic Con (که یکی از نمایشگاه های شناخته شده در دنیای سرگرمی به شمار می رود) دوست داران بازی Call of Duty: Infinite Warfare شاهد انتشار اطلاعات تازه ای در رابطه با این بازی هستند.

اطلاعات مذکور برخی جزییات مربوط به شخصیت های اصلی حاضر در بازی Call of Duty: Infinite Warfare را شامل می شود که تمامی آن ها به گروه مثبت و خیر اندیش حاضر در این بازی یعنی اعضای اتحاد فضایی ملل متحد (UNSA) تعلق دارند و در قالب نیروی دفاعی این اتحاد تحت نام SATO یا سازمان پیمان متحد منظومه ی شمسی با گروه مهاجم ، متجاوز و تمامیت خواه SDF در نبرد هستند. تا پیش از این علاقه مندان به بازی Call of Duty: Infinite Warfare از این نکته با خبر بودند که شخصیت اصلی حاضر در این بازی کاپیتان رِیِس نام دارد که همراه با برخی از یاران نزدیک اش سوار بر یک کشتی فضایی نظامی به نام مجازات در پی مقابله با اعضای گروه SDF و یکی از فرماندهان اصلی این گروه (که نقش او را بازیگر نقش جان اسنو در سریال بازی تاج و تخت یعنی کیت هرینگتون بر عهده دارد) نقاط مختلف منظومه ی شمسی را در می نوردند. حال شاهد مشخص شدن برخی جزییات تکمیلی جدید در رابطه با فرمانده ریس و یاران او هستیم که در ادامه ی متن پیش رو می توانید آن ها را از نظر بگذرانید.

 cod-iw1

کاپیتان نیک ریس

فرمانده ای وفادار ، مبارز و شجاع با نام معرف مهاجم یا Raider که در عین جدی بودن همیشگی در اهداف خود همواره با اعضای تیمی که سرپرستی آن ها را بر عهده دارد صادق و صمیمی بوده و به سان یک برادر بزرگ تر با آن ها رفتار می کند. پیش از وقایع بازی Call of Duty: Infinite Warfare کاپیتان ریس فرماندهی یک کشتی فضایی نظامی را بر عهده داشت که به همراه تمامی یاران او در جریان نبرد با اعضای گروه SDF از بین رفتند. حال او تحت فعالیت در گروهی به نام S.C.A.R Team 1 سرپرستی و فرماندهی کشتی فضایی جدیدی به نام مجازات را در دست گرفته است تا به کمک همراهان خود نبردی سرنوشت ساز را با گروه SDF آغاز نماید. گفتنی است که نقش آفرینی شخصیت ریس در بازی Call of Duty: Infinite Warfare را برایان بلوم بر عهده دارد که علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری پیش از این در بازی هایی نظیر StarCraft 2 ، Xcom 2 و Call of Duty: Advanced Warfare شاهد نقش آفرینی او بوده اند.

 cod-iw2

ستوان نورا سلتر

او (که با نام معرف تب یا Fever در میان هم قطاران خود شهرت دارد) همواره به عنوان یاور و همراه اصلی کاپیتان ریس در طول نبرد با اعضای گروه SDF شناخته شده است و این دو سرباز کارکشته سوابق فراوانی را در امر مقابله با ارتش تا دندان مسلح SDF در کارنامه ی خود به ثبت رسانده اند. تا پیش از رویداد های بازی Call of Duty: Infinite Warfare ، ستوان سلتر دوشادوش نیک ریس در میادین نبرد با دشمنان زمین و منظومه ی شمسی حاضر بود و (به دلیل یکسان بودن درجه ی نظامی این دو عضو وفادار از گروه SATO) سلتر به نوعی نیک را دوست و همراه همیشگی خود قلمداد می کرد. اما ارتقا یافتن درجه ی نظامی ریس به درجه ای بالا تر از سلتر و به کار گماشته شدن او در قامت فرمانده ی اصلی کشتی فضایی مجازات موجب شد تا ستوان سلتر ناچار باشد که دوست سابق خود را اکنون در قالب فرمانده و درجه دار ارشد گروه مشاهده نماید. تضاد و تناقضی که در طول داستان بازی Call of Duty: Infinite Warfare همواره در برخورد های این دو شخصیت اصلی بازی وجود خواهد داشت و روابط متقابل کاپیتان ریس و ستوان سلتر را به چالش می کشد. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که در طول بازی Call of Duty: Infinite Warfare جیمی گری هیدر (که پیش از این در سریال هایی نظیر True Blood و Graceland به نقش آفرینی پرداخته است) ایفا گر نقش ستوان نورا سلتر خواهد بود.

 cod-iw3

اتان

اتان (یا ایتن) یک هوش مصنوعی پیشرفته با شکل و شمایلی شبیه به انسان است که نقش ملازم اصلی کاپیتان ریس را در طول داستان بازی Call of Duty: Infinite Warfare بر عهده دارد و در طول وقایع این بازی به فرمانده ی کشتی فضایی مجازات خدمت می کند. او سومین نسخه ی ارتقا یافته از نسل خود محسوب می شود و اگر چه از نگاه برخی از همراهان کاپیتان ریس تنها یک آهن پاره ی بی مصرف به حساب می آید، اما در عمل و در مواردی نظیر خصوصیات مبارزاتی چیزی از انسان ها کم ندارد و از این قابلیت برخوردار است تا پا به پای آن ها در میدان جنگ حضور یابد. در واقع یکی از چالش های اصلی اتان در طول داستان بازی Call of Duty: Infinite Warfare رویارویی او با برخی از هم قطاران خود خواهد بود که این ربات انسان نما را به عنوان یک سرباز جنگی قبول ندارند و در عمل به عنوان یک شی با او رفتار می کنند. به منظور مقابله با این چالش مهم و جدی (که شاید بتوان آن را شکل نوینی از نژاد پرستی قلمداد کرد) طراحان شخصیت ربات گونه ی اتان او را به گونه ای برنامه ریزی کرده اند تا شخصیتی شوخ طبع و سرزنده جلوه نماید و در قالب شوخی های متعدد خود با هم قطاران اش، نوعی ارتباط صمیمی را با آن ها برقرار سازد. ضمن این که نقش آفرینی شخصیت اتان در بازی Call of Duty: Infinite Warfare را جِفری نوردلینگ بر عهده دارد که پیش از این شاهد ایفای نقش او در سریال تلویزیونی Arrow و همچنین فیلم سینمایی Tron بوده ایم.  

 cod-iw4

گروهبان دوم عمر

او را شاید بتوان پا به سن گذاشته ترین عضو کشتی فضایی مجازات قلمداد کرد که در عین بهره بردن از ویژگی های مثبتی نظیر وفاداری و وظیفه شناسی، یک سرباز کارکشته با افکار کاملاً کلاسیک به شمار می رود. به این معنی که گروهبان دوم عمر در میدان جنگ تنها توپ و تانک و تفنگ را به عنوان ابزار آلات جنگی قبول دارد و با تکنولوژی های جدیدی نظیر سربازان مکانیکی انسان نما و افرادی نظیر اتان بیگانه است. در واقع کشمکش موجود میان عمر و اتان یکی از نکات برجسته ی موجود در داستان بازی Call of Duty: Infinite Warfare به شمار خواهد رفت و باید دید که حجم این کشمکش دقیقاً به چه میزان خواهد بود و تا چه اندازه تاثیر گذار طراحی شده است. با این حال سوای ویژگی یاد شده، گروهبان دوم عمر از ویژگی های بسیار مثبتی در بخش های مختلف داستان بازی Call of Duty: Infinite Warfare برخوردار است و در طول میدان نبرد همواره می توان به توانایی ها و تجربیات او اطمینان نمود. نقش آفرینی شخصیت عمر در بازی Call of Duty: Infinite Warfare را دیوید هیروود بر عهده دارد که پیش از این سابقه ی حضور در برخی بازی های کامپیوتری نظیر Killzone: Shadow Fall را در کارنامه ی خود به ثبت رسانده و در عین حال در فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی مختلفی نظیر الماس خون و سرزمین مادری نیز به نقش آفرینی پرداخته است.

 

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که بازی Call of Duty: Infinite Warfare در تاریخ 4 نوامبر سال 2016 میلادی برای سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، کنسول پلی استیشن 4 و کنسول اکس باکس وان عرضه خواهد گردید.    

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید