با فناوری جدید پشت چراغ قرمز نمی‌مانید+عکس

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان  به نقل از ایسنا، شرکت خودروسازی آئودی قرار است در ماههای آینده چند مدل از خودروهای خود را به فناوری اتصال به چراغ راهنمایی مجهز کند.

این خودروها تا اواخر سال جاری به جاده‌های برخی از شهرهای منتخب آمریکا خواهند آمد.

این شرکت خودروساز آلمانی دو سال پیش از برنامه خود برای ساخت یک سیستم داخلی خودرو خبر داده بود که به رانندگان کمک خواهد کرد تا پشت هیچ چراغ قرمزی نمانند. اگرچه این میزان از تسهیلات هنوز در دسترس نیست، اما نخستین نسخه آن در مدل‌های خاصی از خودروها برای اطلاع‌رسانی به راننده در مورد مدت زمانی که پشت چراغ قرمز خواهند ماند، ساخته خواهد شد.

سیستم اطلاعات چراغ‌راهنمایی آئودی با اتصال به زیرساخت شهر از طریق اینترنت پرسرعت و همزمان با سیستم مدیریت مرکزی که چراغهای راهنمایی را کنترل می‌کند، کار خواهد کرد. خودرو با دسترسی به این اطلاعات می‌تواند سرعت ایده‌آل برای سفر را به منظور مواجهه با بیشترین چراغهای سبز محاسبه کرده و با کاهش ازدحام، به کاهش آلودگی و افزایش سرعت ترافیک کمک کند.

البته نخستین نسخه این سیستم به ارائه چنین کاربردی نخواهد پرداخت، اما برای کاهش استرس راننده با سیستم‌های ترافیک شهری ارتباط برقرار خواهد کرد.

این سیستم در مدل‌های Q7، A4 و آل‌رود A4 که پس تاریخ اول ژوئن 2016 ساخته شده و به سرویس “آئودی کانکت” مجهز هستند، در دسترس قرار خواهد گرفت. سرویس آئودی کانکت از ارتباط سلولی و جی‌پی‌اس برای ناوبری، جستجوی صوتی گوگل در خودرو و اطلاعات در مورد نزدیک‌ترین فضاهای پارکینگ استفاده می‌کند.

سیستم اطلاعات چراغ راهنمایی به شکل یک ساعت شمارش معکوس بر روی داشبورد یا نمایشگر بالاسری خودرو (در صورت مجهز بودن به آن) نمایش داده می‌شود و زمان باقیمانده تا قرمز یا سبز شدن چراغ را نشان می‌دهد. این کار در جهان پر سرعت امروزی بسیار ارزشمند است.

به گفته شرکت سازنده، این فناوری می‌تواند به ترافیک روانتر و زمان سفر کوتاهتر منجر شود.

سال گذشته، اپلیکیشن تلفن‌همراه Enlighten به ارائه کاربری مشابه پرداخته بود، اما نخستین بار است که چنین کاربردی در خودرو دیده شده است.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید