با محبوب‌ترین گوشی ویندوزی جهان آشنا شوید+عکس

0

اتاق خبر 24: 

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی یک موسسه تحقیقاتی، برترین گوشی‌های ویندوز فونی جهان مشخص شده‌اند که در میان آنها نامی از مدل‌های جدید دیده نمی‌شود. این گزارش عنوان می‌کند که کاربران ویندوز فون بیشتر تمایل به خرید گوشی‌های ارزان قیمت دارند.

در سه سال اخیر ویندوز فون همواره با سرعت کمی در حال پیشرفت بوده است. با اینکه امیدهای زیادی وجود داشت که گوشی‌های ویندوزفونی بتوانند سهم بیشتری از بازار را از آن خود کنند، اما متاسفانه چنین اتفاقی رخ نداد، آنطور که به نظر می‌رسد خود مایکروسافت نیز امید چندانی به موفقیت گوشی‌های خود ندارد. با این حال ویندوزفون هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد و خیلی‌ها حاضر نیستند سادگی و سبکی آن را با اندروید و iOS عوض کنند.
 
 

لومیا 535

از سال 2013، لومیا 520 در صدر محبوب‌ترین گوشی‌های ویندزو فونی قرار داشت و با استقبال زیادی که کاربران از این گوشی پایین رده کردند، خیلی زود توانست لومیا 920 را از تخت پادشاهی پایین بکشاند. اما به نظر می‌رسد که لومیا 520 دیگر در صدر محبوب‌ترین گوشی‌های ویندوز فونی جهان قرار ندارد و جایگاه نخست را به لومیا 535 داده است.
 
گوشی لومیا 535 با داشتن سهمی 12.5 درصدی، هم اکنون محبوب‌ترین گوشی ویندوز فونی جهان است و به دنبال آن گوشی‌های لومیا 520 و لومیا 630 با 11.3 و 8.3 درصد در جایگاه دوم و سوم قرار دارند. جالب اینکه لومیا 920 تنها گوشی رده بالایی است که در لیست 10 گوشی برتر ویندوز فونی قرار دارد، موردی که می‌تواند نشان دهنده عدم تمایل کاربران به خرید گوشی‌های رده بالای مایکروسافت باشد.
 
در این گزارش آمده است که گوشی‌های ساخت مایکروسافت (به همراه نوکیا) به تنهایی 97.03 درصد کل محصولات ویندوز فونی بازار را شامل می‌شود و درصد اندک باقی مانده سهم شرکت‌های HTC، سامسونگ و هوآوی است. در میان نسخه‌های مختلف سیستم عامل موبایل مایکروسافت، نسخه ویندوز فون 8.1 با 79.1 درصد بیشترین فراوانی را در اختیار دارد، ویندوز 10 موبایل با 9.2 درصد دوم است و ویندوز فون 8 با 7.5 درصد، سومین نسخه پر استفاده در میان کاربران اعلام شده است که البته با کامل شدن روند به‌روزرسانی ویندوز 10 موبایل، این وضعیت به طول کل تغییر پیدا خواهد کرد.

منبع: جی‌اس‌ام

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید