با ویژگی دسترس‌پذیری Triple-Click از آیفون خود بیشتر لذت ببرید

0

ممکن است فکر کنید که ویژگی‌های دسترس‌پذیری، فقط برای افراد معلول است، اما باید بدانید، تعداد زیادی عملکردهای مفید مخفی در این دسته وجود دارد. برای دسترسی به بعضی از این عملکردها می‌توانید از ویژگی دسترس‌پذیری triple-click (سه بار ضربه زدن) برروی دکمه خانه استفاده کنید.

بسیاری از این میانبرهای دسترس‌پذیری، برای اهداف خاصی ساخته‌ شده‌اند، اما مطمئنا شما آن‌ها را بسیار مفید خواهید یافت.

برای مثال، شما می‌توانید عملکرد زوم را فعال کنید، بنابراین وقتی با سه انگشت، سه بار برروی صفحه بزنید، پنجره زوم نمایان می‌شود که می‌توانید قسمت‌های مختلف نمایشگر را بزرگ‌شده ببینید. ویژگی سیاه‌ سفید، تمام صفحه را برای شما بصورت سیاه و سفید نشان می‌دهد، در حالی‌که ویژگی Invert Colors کل رنگ‌های آیفون را معکوس می‌کند.

همه این ویژگی‌ها برای افرادی است که مشکلات بینایی دارند، تا بتوانند نمایشگر گوشی خود را با وضوح بیشتری ببینند. اما ممکن است برای کاربران دیگر هم جالب باشند.

فعال‌کردن ویژگی دسترس‌پذیری Triple-Click

برای شروع، تنظیمات را باز کرده و برروی General کلیک کنید.

با ویژگی دسترس‌پذیری Triple-Click از آیفون بیشتر لذت ببریدبعد، برروی گزینه دسترس‌پذیری (Accessibility) کلیک کنید. برای این کار باید به پایین منوی جنرال اسکرول کنید.

با ویژگی دسترس‌پذیری Triple-Click از آیفون بیشتر لذت ببریدوارد دسترس‌پذیری که شدید، برروی میانبر دسترس‌پذیری (Accessibility Shortcut) بزنید.

با ویژگی دسترس‌پذیری Triple-Click از آیفون بیشتر لذت ببریددر قسمت میانبرهای دسترس‌پذیری، شما تا 6 گزینه برای اضافه‌کردن دارید. شما مجبور نیستید همه آن‌ها را فعال کنید، اما برای توضیح مفاهیم، ما این کار را انجام دادیم.

با ویژگی دسترس‌پذیری Triple-Click از آیفون بیشتر لذت ببریدحالا، اگر شما سه بار دکمه خانه را فشار دهید، این گزینه‌ها در یک منوی پاپ‌آپ، باز می‌شوند.

با ویژگی دسترس‌پذیری Triple-Click از آیفون بیشتر لذت ببریدرنگ‌های معکوس (invert colors)، به شما کنتراست بالایی می‌دهد که برای وضوح دید بیشتر افراد با مشکل اختلال در بینایی استفاده می‌شود. این ویژگی می‌تواند برای شمایی که می‌خواهید متون سیاه برروی پشت‌زمینه سفید را در شب بخوانید مفید باشد. چرا که این ویژگی نوشته‌ها را به سفید برروی پشت‌زمینه سیاه تبدیل می‌کند.

با ویژگی دسترس‌پذیری Triple-Click از آیفون بیشتر لذت ببریدبطور مشابه، ویژگی سیاه‌ سفید، کنتراست بالاتری به شما می‌دهد که دوباره برای افرادی که مشکل بینایی دارند، مفید است. شاید هم شما صفحه سیاه‌ سفید را جذاب‌تر می‌دانید!

با ویژگی دسترس‌پذیری Triple-Click از آیفون بیشتر لذت ببریدویژگی زوم، مانند ذره‌بین عمل می‌کند. این ویژگی علاوه بر افراد با بینایی ضعیف، برای افرادی که می‌خواهند متن و ایمیل‌ها را آسان‌تر بخوانند نیز مفید است.

با ویژگی دسترس‌پذیری Triple-Click از آیفون بیشتر لذت ببریداگر شما برروی منطقه کوچکی در پایین لنزها کلیک کنید، گزینه‌های بیشتری از جمله زوم بیشتر و تغییر اندازه لنزها را خواهید دید.

با ویژگی دسترس‌پذیری Triple-Click از آیفون بیشتر لذت ببریدیک ویژگی که ممکن است خیلی از مردم به آن علاقه داشته‌ باشند، ویژگی لمس کمکی است. این ویژگی یک منوی دستی در زمینه نمایشگر به شما می‌دهد. این منو با یک دکمه کوچک که قابل جابجایی در صفحه است، در دسترس است. با لمس کمکی، شما به سرعت به کنترل‌های روی صفحه، بدون استفاده از کلیدهای میانبر مانند نگه‌داشتن دکمه خانه برای اشاره به سیری، کشیدن به سمت بالا برای آوردن کنترل مرکزی و …، دسترسی خواهید داشت.

با ویژگی دسترس‌پذیری Triple-Click از آیفون بیشتر لذت ببریدبدیهی‌است ما نمی‌توانیم ویژگی VoiceOver را که المنت‌های صفحه را شرح می‌دهد (با دابل کلیک برروی آن، خاموش می‌شود)، نشان دهیم، اما می‌تواند ایده خوبی برای شما باشد. این ویژگی ساده، به شما عملکردی ارایه می‌دهد که ممکن است، استفاده از گوشی را برای‌تان آسان‌تر کند.

شما هیچ نیازی به فعالسازی همه این ویژگی‌ها ندارید، اما نگاهی بیندازید و اگر واقعا به هریک از آن‌ها نیاز دارید، آن را فعال کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید