با پیرترین انسان جهان آشنا شوید (عکس)

0

گیگر :

این پیرمرد پیرترین مرد دنیا می باشد.پیرترین انسان دنیا مردی است 145 ساله در اندونزی که آرزوی مرگ دارد. ” مباح گوتو ” یکی از رکورداران گمنامی است که توسط سازمان اسناد و مدارک این کشور شناسایی شد و نامش به عنوان پیرترین انسان جهان منتشر گشت .

 

براساس اسناد معتبر این مرد در تاریخ 31 دسامبر 1870 متولد شده است.این مرد از تمام 10 خواهر و برادرخود که اکنون در قید حیات نیستند و سالهاست فوت کرده اند بیشتر عمر کرده است . همچنین او سالهاست که بعد از مرگ همسرچهارمش که تاریخ ان سال 1988 بوده است زندگی می کند.

 

با پیرترین انسان جهان آشنا شوید (عکس)

 

تقریبا تمام فرزندان او از دنیا رفته اند و این پیرمرد 145 ساله هم اکنون به همراه نوه ها ، نتیجه ها و نبیره هایش زندگی می کند. این گزارش ثابت می کند که او رکورد پیرترین انسان را که تا پیش از این در دست ” کالمان ” زن 122 ساله فرانسوی بود را بشکند و نام خود را به عنوان پیرترین انسان جهان به ثبت برساند.

 

این مرد در مصاحبه با گزارشگر محلی گفت :نمی خواهم راجع به انچه گذشته صحبت کنم چون من از انها عبور کرده ام و قصد بازگشت به سراغشان را ندارم . تنها آرزوی من در حال حاضر مرگ است چرا که بیش از حد زندگی کرده ام .اعضای خانواده ی او می گویند که جدشان سالها پیش در سن 122 سالگی به دلیل مشکل جسمی در آستانه مرگ بود

 

با پیرترین انسان جهان آشنا شوید (عکس)

 

اما بعد از مدتی کوتاه جان دوباره گرفت و به زندگی خود ادامه داد .پیرترین مرد دنیا می گوید که سنگ قبرش از 24 سال پیش یعنی در سال 1992 ساخته شده و اماده است اما هنوز مورد استفاده قرار نگرفته است.براساس گزارشات قبلی یک پیرمرد 171 ساله در نیجریه و یک پیرمر163 ساله در اتیوپی هم جزو رکوردشکنان در بخش پیرترین انسان های دنیا قرار داشتند

 

که می توان آنها را در این لیست قرار داد ولی از قرار معلوم اسناد و مدارک مشخص و کاملی برای اثبات این مسئله ارائه نشد . این درحالی است که کارت شناسایی این پرمرد 145 ساله بدون هیچ اشکالی در دسترس است.نوادگان او در رابطه با راز سلامتی و طول عمر می پرسند و پیرمرد در پاسخ می گوید:دستور و راز اصلی صبر و شکیبایی است.

 

با پیرترین انسان جهان آشنا شوید (عکس)

پاسخ دهید