با کودکان بیش فعال چگونه رفتار کنیم؟

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، یکی از راه های برخورد درست با کودکان بیش فعال این است که هنگام انجام کار ناشایست، توجه خود را از کودک برگردانید و فعالیت مورد علاقه او را برای مدتی موقت قطع کنید. خواسته و دستور شما نباید به صورت خواهش یا تقاضا بیان شود و شفاف و محکم باشد.
 
گام دومی که می توان برای برخورد درست با کودکان بیش فعال در نظر گرفت، این است که امتیازاتی برای او در نظر بگیرید و به او بگویید برای هر کار خوب و درست به او یک ستاره می‌دهید و مثلاً اگر سه ستاره بگیرد، او را به پارک خواهید برد. برای کودکان دبستانی امتیازات عددی در نظر بگیرید.

به طور مثال در برابر هر ده امتیاز به او پاداش بدهید. هرگز کودک را تنبیه بدنی نکنید. تنبیه کودک باید به‌ صورت بی‌توجهی موقتی یا جریمه کردن باشد. مثلاً به او بگویید به دلیل انجام کار نادرست، یک ستاره یا یک امتیاز از تو می‌گیرم.

کودکان بیش‌ فعال معمولاً انرژی بالایی دارند. بنابراین فعالیت‌های ورزشی مثل شنا، فوتبال، ورزش‌های رزمی و … برای این کودکان مفید است.

توصیه آخر اینکه والدین حتی‌الامکان محیط خانه را آرام نگه دارند و از هر گونه تنش، نزاع و درگیری که منجر به ایجاد ترس و اضطراب در کودک می شود، بپرهیزند چرا که باعث تشدید علائم و رفتارهای کودک بیش‌ فعال می شود.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

منبع: آستان

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید