با یکی از جذاب ترین سریال های روز دنیا آشنا شوید

0

با یکی از جذاب ترین سریال های روز دنیا آشنا شوید

آنهایی که سریال های جذاب را دنبال میکنند حتما سریال مردگان متحرک یا همان واکینگ دِد (The Walking Dead) را تماشا میکنند و یا اسم این سریال به گوششان خورده است. در این مطلب قصد داریم یک سریال دیگر را مورد بررسی قرار دهیم و اطلاعاتی در مورد آن در اختیار شما مخاطبان عزیز مجله سخت افزار قرار دهیم.

این سریال یک مجموعه تلویزیونی  امریکایی است که با ژانر درام، ترسناک و پسا رستاخیزی توسط کارگردان مشهور امریکایی فرانک دابونت که ساختن  فیلم های بزرگی چون رستگاری از شاوشنگ، مسیر سبز و مه را در کارنامه ی هنری خود دارد ساخته شده است و اندرو لینکولن، جان برنتال، سارا وین کالیز، لوری هولدن و… در آن نقش آفرینی میکنند. این سریال، از روی کتاب مصوری با همین نام (The Walking Dead) نوشته رابرت کرکمن، تونی مور و چارلی ادلرد ساخته شده‌است پخش این مجموعه از 31 اکتبر سال  2010  میلادی از شبکه کابلی AMC در آمریکا آغاز شد. مدت زمان پخش هر قسمت از این سریال حدود 45 دقیقه است و  هم‌اکنون فصل ششم این سریال در حال پخش است. پس از پخش سریال مردگان متحرک این سریال به یکی از پر بیینده ترین سریال های شبکه های کابلی  تبدیل شد و توانست افتخاراتی هم کسب کند.از جمله این سریال  نامزد دریافت جایزه انجمن نویسندگان آمریکا و جایزه گلدن گلوب برای بهترین مجموعه تلویزیونی درام شد. این سریال آنقدر موفق بود که بازی کامپیوتری آن هم ساخته شد.

داستان از آنجایی شروع میشود که ریک (اندرو لینکولن) بخاطر اصابت گلوله در به کما رفته است و وقتی از کما بیرون می آید متوجه می شود که عده ای از مردم به صورت مرده های متحرک در آمده اند و به آنهایی که هنوز زنده هستند حمله میکنند تا آنها را بخورند و آنه را نیز تبدیل به مرده متحرک کنند. ریک به امید اینکه  خانواده اش هنوز زنده باشند به دنبال آنها می رود و متوجه میشود همسر و فرزندش مدتی قبل خانه را ترک کرده اند.بعد از اتفاقاتی که برای او می افتد ریک خانواده ش را به همراه گروهی  پیدا میکند و بعد از آن ریک سعی میکند از خانواده و گروهش در برابر مرگ دفاع کند و اتفاقاتی  که برای ریک،خانواده و گروهشان در ادامه روی میدهد بسیار جذاب سرگرم کننده و هیجان انگیز است. مردگان متحرک یا همان زامبی ها یکی دیگر از هیولاهای ساخته ی سینما و تلویزون امریکا هستند، که با توجه به ويژگی هایی که دارند مردم را سرگرم کنند. علاوه بر سریال مردگان متحرک فیلم های سینمایی دیگری نیز بر اساس این موجودات ساخته شده است. پیش از این ما شاهد ظهور هیولاهای دیگری چون گرگینه ها و خون آشام ها در سریال ها و فیلم های زیادی بودیم که هر کدام برای مدتی مردم را سرگرم کردند.

در مورد گرگینه ها و خون آشام ها میتوان گفت آنها انسان هایی بودند که نیرویی ما ورا الطبیعه و یا جاودیی آنها را تبدیل به چنین هیولاهایی میکرد.اما در مورد زامبی ها اوضاع کمی متفاوت است و کمی علمی تر میشود زیرا  در آثاری که از زامبی ها کمک گرفته شده است علت تبدیل شدن انسان ها به چنین موجوداتی یک نوع ویروس است که اگر جلوی آن گرفته نشود موجب نابودی بشر میشود! و حالا چه کسی با چه ملیت و مذهبی بشریت را نجات خواهد داد به کارگردان فیلم و یا سریال بستگی دارد!

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید