با ۱۰ برنامه برتر واقعیت مجازی آشنا شوید

0

بدون شک فناوری واقعیت افزوده را می‌توان یکی از جالب‌ترین بخش‌های تکنولوژی دانست. این فناوری علاوه بر کاربردهای بسیار خود، می‌تواند وسیله بسیار سرگرم کننده‌ای باشد و تجربه‌ای متفاوت از تکنولوژی را برایمان به ارمغان آورد. هرچند هدست‌های واقعیت مجازی ساخته کمپانی‌های بزرگ گران قیمت هستند و عده زیادی از کاربران توانایی خرید آن‌ها را ندارند اما حضور هدست‌های ارزان قیمت بر پایه کاردبورد گوگل که با قیمتی بین ۳۰ تا ۱۰۰ هزارتومان در دسترس هستند می‌تواند تجربه‌ای مشابه هرچند در سطحی ابتدایی‌تر را به ارمغان آورد. در این هدست‌ها وظیفه تولید تصاویر و هم‌چنین پردازش‌ها به وسیله تلفن‌همراه انجام می‌شود و برای استفاده از آن می‌بایست از اپلیکیشن‌های طراحی شده برای این منظور استفاده کنید در ادامه قرار است با ۱۰ اپلیکیشن برتر در این حوزه آشنا شویم که با همراهی یک هدست کاردبورد می‌تواند تجربه‌ای سرگرم کننده را به ارمغان بیاورد.

YouTube
Android / iOS (رایگان)

۵۰۴۱۰۹-youtube-vr-app

اولین اپلیکیشنی که در این لیست به معرفی آن می‌پردازیم یوتیوب است. این شبکه اجتماعی علاقه زیادی به تصاویر ۳۶۰ درجه دارد بنابراین در این حوزه به شدت مشغول فعالیت است. اگر دوست دارید یک مستند حیات وحش و یا یک موزیک ویدیو را به صورت ۳۶۰ درجه مشاهده کنید، می‌توانید عبارت “۳۶۰”و “VR” را در یوتیوب جستجو کنید تا با انبوهی از ویدیوهای ۳۶۰ درجه پذیرایی شوید.

Google Cardboard
Android / iOS (رایگان)

۱۱۳۶

یکی از اولین اپلیکیشن‌هایی که هر کاربر با خرید هدست واقعیت مجازی می‌بایست آن را دانلود کند Google Cardboard است. در واقع این اپ دریچه‌ای به سمت واقعیت مجازی است و به وسیله آن می‌توانید به جدیدترین اپلیکیشن‌های منتشر شده در این زمینه دسترسی پیدا کنید و یا به وسیله گوگل ارث تصاویر جذاب را از دریچه کاردبورد خود به تماشا بشینید.

VRSE
Android / iOS (رایگان)

۱۱۳۶ (۱)

تعداد زیادی از مستندسازان با توجه به به پتانسیل VR علاقه‌مند به تولید محتوا برای این فناوری هستند. VRSE می‌تواند نقطه‌ای خوب برای شروع باشد . در این اپلیکیشن تعداد زیادی موزیک ویدیو و هم‌چنین فیلم‌های کوتاه سرگرم کننده وجود دارد که می‌تواند تجربه‌ای لذت بخش از این فناوری را برایتان به ارمغان آورد.

NYT VR
Android / iOS (رایگان)

۶۴۰

درست همانند گاردیت، VRSE و یا RYOT سرویس خبری نیویورک تایمز نیز در حال استفاده از واقعیت مجازی به عنوان یک نوع فرمت خبری است. NYT VR ویترینی خبری از محتوای واقعیت مجازی است که می‌تواند شما را از اعماق اقیانوس و حتی سطح پلوتو به گونه‌ای بی‌نهایت جذاب همراهی کند.

Sisters: A Virtual Reality Ghost Story
Android / iOS (رایگان)

۱۱۳۶ (۲)

چیز زیادی نمی‌توان در رابطه با اپلیکیشن Sisters گفت، اما بد نیست بدانید این اپلیکیشن می‌تواند نشان دهنده چیزی باشد که VR به ژانر وحشت هدیه می‌دهد! این اپلیکیشن تجربه‌ای کوتاه و البته ترسناک از فناوری واقعیت مجازی است که البته پیشنهاد می‌کنیم در شب‌ از آن استفاده نکنید.

Orbulus
Android / iOS (رایگان)

۱۱۳۶ (۳)

Orbulus یکی از برترین اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی است، به وسیله Orbulus می‌توانید قدم در مکان‌هایی بگذارید که در دنیای واقعی قادر به رفتن نیستید. در واقع این اپلیکیشن یک گالری از تصاویر تهیه شده به وسیله تکنولوژی Google’s Photo Sphere از نقاط توریستی و مناطق کم‌تر دیده شده زمین است.

Seene
Android / iOS (رایگان)

۶۴۰ (۱)

شاید یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای گرفتن تصاویر ۳۶۰ درجه اپلیکیشن Google’s Cardboard Camera app باشد اما Senee سادگی را با امکانات جالب ترکیب کرده است، بنابراین می‌توان از آن به عنوان برترین اپلیکیشن ثبت تصاویر ۳۶۰ درجه نام برد. علاوه بر این شما می‌توانید تصاویر ۳۶۰ درجه ثبت شده را به راحتی با دیگران به اشتراک بگذارید.

Jaunt VR
Android / iOS (رایگان)

۱۱۳۶ (۴)

Jaunt‌ مخلوطی از برنامه‌های کوتاه و سرگرم کننده است، در این اپلیکیشن تعداد زیادی ویدیو جدی نیز وجود دارد، هم‌چنین برنامه‌ای زنده با اجرای جک وایت و پل مک کارتنی و هم‌چنین گزارش شبکه ABC News از آخرین وضعیت سوریه را می‌توانید به صورت واقعیت مجازی مشاهده کنید.

InCell VR
Android / iOS (رایگان)

incell-vr

هم بازی، هم آموزش! InCell VR اپلیکیشنی است که محیطی سرشار از سلول‌های انسانی را به نمایش می‌گذارد گذشته از محیط علمی این اپلیکیشن شما می‌توانید در میان این سلول‌های انسانی یک مشابقه تمام عیار را اجرا کنید.

RYOT VR
Android / iOS (رایگان)

۱۱۳۶ (۵)

RYOT را می‌توان یکی از برترین اپلیکیشن‌های ساخته شده در حوزه واقعیت مجازی دانست، این اپلیکیشن دربر گیرنده سری مستندهای واقعیت مجازی ساخته شده در مناطق دور افتاده است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید