بحران بیکاری، گریبانگیر جوانان/ حل معمای بیکاری با ارتقای سطح مهارت

0

رییس سازمان فنی حرفه ای کشور گفت: کسب مهارت، بهره وری وارزش جامعه را به همراه دارد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی ؛ محمدامین سازگارنژاد ریس سازمان فنی حرفه ای در نشست خبری هفدهمین مسابقات ملی مهارت که صبح امروز در سازمان فنی حرفه ای برگزار شد، با اشاره به ارتقای سطح ملی مهارت گفت: در کشور ما جوانان با بحران بیکاری روبه رو هستند.

وی تصریح کرد: ارتقای سطح ملی مهارت در کشور باعث کاهش مشکل مردم در حوزه بیکاری می شود.

سازگارنژاد با بیان اینکه مهارت در بهره وری جامعه اهمیت دارد، اظهار داشت: مسابقات مهارت در سطح ملی و جهانی فرصت شناسایی نقاط ضعف و راه حل های برطرف آنها را به ما می دهد.

ریس سازمان فنی حرفه ای با اشاره به اینکه این مسابقات باعث پیشرفت جوانان در عرصه ملی می شود، بیان کرد: رابطه بین مهارت و رشد اقتصادی یک رابطه معنادار است. 

در ادامه این مراسم معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مهارت آموزی از گرایش های حایز اهمیت است،اظهار داشت: بین مهارت آموزی و یک جامعه رو به رشد یک رایطه مستقیم وجود دارد و برای برقراری یک جامعه پایدار به مهارت آموزی نیاز داریم.

وی با بیان اینکه برای انجام بهتر کارها باید مهارت داشت افزود: یک جامعه با مهارت نسبت به جوامع دیگر اثر گذار است مثلا در سرشماری آمار باید مهارت استفاده از اینترنت را داشته باشیم تا ثبت نام ها راحت تر انجام شود.

وی با بیان اینکه سازمان ها برای داشتن مهارت باید توانمند و هوشمند باشند اذعان داشت: برگزاری این مسابقات فرصت خود شناسی به ما می دهد و باعث داشتن نقش در این عرصه ها می شود.

ریس سازمان فنی حرفه این به همکاری صنعت ساختمان یا الکترونیک و تمامی صنایع اشاره کرد و گفت: مهارت یک امر مهم و اساسی در سرمایه کشوری است و مباحث اقتصادی باعث سوق کشور به کسب مهارت می شود.

سازگار نژاد با بیان اینکه با حمایت اتاق بازرگانی و اسناد یک کار بادقت و سرعت را به دنبال داریم، اظهار داشت:ما در پی شناساندن جذابیت فرهنگ مهارت آموزی به خانواده ها هستیم.

وی به آموزش مجازی اشاره کردو و افزود: فضای مجازی یک آموزش بدون زمان و مکان است که شرکت کنندگان توانایی و اثر خود را ثبت می کنند و از هم افزایی جوانانی که توانایی تولید محتوا و مهارت رادارند برای برگزاری این مسابقات استفاده می کنیم.  

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه افراد دارای مهارت باید مورد سنجس قرار گیرند ابراز داشت: مهارت آموزی از زمان کسب دانش و دریافت مدرک باید به دانایی و توانایی شرکت کنندگان بیفزاید و مهارتشان سنجیده شود و برگزاری این مسابقات باعث افزایش سرعت و ایجاد رقابت بین جوانان کشور می شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید