بخش سخت افزاری گوگل به مدیریت رئیس سابق موتورولا تاسیس شد

0

بخش سخت افزاری گوگل به مدیریت رئیس سابق موتورولا تاسیس شد

در ماه های گذشته بود که خبرهایی درباره تصمیم گوگل برای مشارکت بیشتر در بخش تولید سخت افزار منتشر شد و از همان زمان نیز گمانه زنی هایی درباره احتمال تلاش این کمپانی برای کسب استقلال در تولید گوشی ها و تبلت های سری نکسوس و یا گسترش دستگاه های خانواده جدید Pixel نیز آغاز شد. حالا خبر می رسد که گوگل گام بعدی را نیز در این مسیر برداشته است.

امروز به صورت رسمی تائید شد که ریک اوسترلو، رئیس سابق موتورولا، به گوگل پیوسته و تیم جدیدی را رهبری خواهد کرد که تمامی محصولات سخت افزاری را شامل شده و در همکاری مستقیمی با مدیرعامل گوگل، ساندر پیچای، قرار دارد. این تیم جدید در بخش های سخت افزاری مربوط به گوگل گلس، ATAP (بخش دیگری از موتورولا که مسئولیت پروژه های ARA و Tango را بر عهده داشته است)، روترهای OnHub، کروم بوک ها، دستگاه های خانواده Pixel، کروم کست ها و نیز محصولات سری نکسوس فعالیت خواهد داشت. بر اساس این گزارش، اوسترلو مسئول توسعه سخت افزاری نکسوس ها بوده و ارتباط مستقیمی بین او و معاون بخش اندروید نیز برقرار خواهد شد تا توسعه نرم افزاری و سخت افزاری در امتداد هم حرکت کنند.

به گزارش فون آرنا، ریک اوسترلو از اوایل سال 2014 تا ماه پیش و قبل از تغییرات صورت گرفته توسط لنوو به عنوان رئیس موتورولا فعالیت می کرده و حالا با پیوستن وی به گوگل، به نظر می رسد این شرکت نیز در همان مسیری گام خواهد برداشت که پیش از این دو کمپانی بزرگ رقیب آنها یعنی اپل و مایکروسافت نیز انتخاب کرده اند و توسعه نرم افزاری و سخت افزاری محصولات خود را شخصا بر عهده خواهد گرفت. چنین اتفاقی بدون شک نوید بخش آینده ای هیجان انگیز تر برای دوست داران تکنولوژی ها و گجت های دیجیتال خواهد بود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید