بدهی 800 میلیاردی دانشگاه‌ها به شهرداری / عوارض نوسازی در بودجه دانشگاه‌ها لحاظ می شود

0

معاون اداری مالی وزارت علوم از بدهی بیش از 800 میلیارد تومانی دانشگاه‌ها به شهرداری خبر داد و گفت: احتمالا قرار است سازمان مدیریت هزینه‌های مربوط به عوارش نوسازی را در بودجه دانشگاه‌ها لحاظ کند.

محمدحسین امید معاون اداری مالی وزارت علوم در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  گفت: دانشگاه‌ها حدود 800 میلیارد تومان به شهرداری بدهی دارند چرا که در پروژه های قبلی دانشگاه‌ها این بخش از هزینه آن‌ها دیده نشده بود، به همین دلیل دانشگاه‌ها بودجه در اختیار نداشته و به شهرداری بدهکار شدند. 

وی افزود: قرار است سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، بعد از این هزینه‌های مربوط به عوارض نوسازی را در بودجه دانشگاه‌ها لحاظ کند.

امید درباره احتمال معافیت دانشگاه‌ها از پرداخت عوارض و مالیات بیان کرد: معافیت دانشگاه‌ها از این پرداخت‌ها در لایحه پیش بینی شد اما به نتیجه نرسید، ممکن است در برنامه ششم توسعه چنین معافیتی شامل دانشگاه‌ها شود اما این امر قطعی نیست. 

به گفته وی چنانچه دانشگاه‌ها معاف نشدند، مبلغ بدهی آن‌ها باید به شهرداری پرداخت شود.

معاون اداری مالی وزارت علوم عنوان کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی این ماموریت را به معاونت مالی وزرات علوم داد تا مجموعه بدهی دانشگاه ها را احصا کند، این کار صورت گرفت و متوجه شدیم دانشگاه ها بالغ بر 800 میلیارد تومان به شهرداری بدهکار هستند که باید راهکاری برای پرداخت آن در نظر گفته شود زیرا دانشگاه‌ها چنین بودجه ای را در اختیار ندارند.

امید یادآور شد: از شهرداری خواسته شده تا فرصتی را در اختیار دانشگاه ها قرار دهد. این بدهی ممکن است توسط دولت به صورت مستقیم به شهرداری پرداخت شود یا دولت این مبلغ را به دانشگاه‌ها پرداخت کند تا دانشگاه‌ها با شهرداری تسویه حساب کنند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید