بدون مهاجرت اپلی وجود نخواهد داشت

0

بدون مهاجرت اپلی وجود نخواهد داشت

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نق از زومیت، به‌تازگی دونالد ترامپ با امضای قانونی، ورود مسلمانان از هفت کشور از جمله ایران به آمریکا را ممنوع کرد. مدیرعامل اپل، تیم کوک بعد از مارک زاکربرگ، به جمع معترضان سیاست‌های دونالد ترامپ پیوسته است. در روزهای گذشته ترانه علیدوستی نیز اعلام کرده بود در اعتراض به این تصمیم در مراسم اسکار شرکت نخواهد کرد.

تیم کوک در ایمیل خود به کارکنان اپل مواضع خود را این‌گونه بیان کرده است:

    اپل بدون مهاجرت افراد بااستعداد وجود نخواهد داشت و نوآوری و رشد بدون این اتفاق ممکن نخواهد بود. من شنیده‌ام که بسیاری از شما در مورد تصمیمات اخیر در رابطه با محدودیت ورود ساکنان هفت کشور مسلمان، بسیار نگران هستید. من هم مانند شما نگران هستم و اعلام می‌کنم که اپل از این سیاست پشتیبانی نمی‌کند.

کوک با اشاره به جمله‌ای از دکتر مارتین لوتر کینگ اظهارات خود را ادامه داده است:

    ممکن است ما با کشتی‌های متفاوتی آمده باشیم اما حالا در یک قایق مشترک هستیم.

قبل از اجرایی شدن این تصمیم بسیاری از مدیران عامل شرکت‌های بزرگ منتظر ماندند و سکوت کردند و برخی معتقد بودند اظهارات ترامپ به‌نوعی گزافه‌گویی است و رنگ واقعیت نخواهد گرفت. اما این‌گونه نشد و وی تصمیم خود را به‌سرعت اجرایی کرد.

اظهارات کوک پس از ابراز نگرانی مدیران گوگل، فیس‌بوک و مایکروسافت علنی شده است و به نظر می‌رسد صدای اعتراض‌ها در روزهای آینده بیشتر نیز خواهد شد.

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید