برانکو از مظلومی بهتر بود/ رحمتی نبود یک فاجعه رخ می‌داد

0

ورزش > لیگ برتر – پرویز مظلومی با تعویض‌هایش کاری کرد که پرسپولیس رو به بازی مستقیم و هجومی بیاورد.

غلامرضا فتح آبادی* – خبرگزاری خبرآنلاین؛ فتح‌آبادی در این یادداشت نوشت: اگر بخواهیم بحث فنی بازی که کمی تخصصی‌تر باشد را بررسی کنیم، باید به این نکته اشاره کنیم دو تیم از نبود یک پلی‌میکر و رهبر رنج می‌بردند. کاری که در پرسپولیس پیش از این توسط محمد نوری و در استقلال توسط نکونام و پیش از آن مجتبی جباری انجام می‌شد. 

نبود یک پلی‌میکر باعث شد استقلال بعد از گلی که به ثمر رساند نتواند سرعت و روند بازی را حفظ کند و دلیل اصلی آن فقدان بازیکن بازی‌ساز بود. امید ابراهیمی بعد از گل استقلال در جریان بازی محو شد و بازیکنان کناری‌اش جوان‌هایی بودند که طبیعتا وضعیتی بهتر از او نداشتنند.

پرویز مظلومی با تعویض‌هایش کاری کرد که پرسپولیس رو به بازی مستقیم و هجومی بیاورد. زمانی که مظلومی تعداد زیادی دفاع را وارد زمین کرد، تداخل مسئولیت بین بازیکنان به وجود آمد. در شرایط عادی دروازه‌بان‌ها سانتر‌های نزدیک به 6 قدم را دفع می‌کنند اما در این مسابقه 3 مدافع استقلال آن‌قدر عقب کشیده بودند که رحمتی مکانی برای خروج از دروازه نداشت و هافبک‌های دفاعی هم در محوطه جریمه شلوغی زیادی به وجود آورده بودند.

در صحنه گل هم همانطور که دیدید مدافعان در 6 قدم بودند و بقیه هم هیچکدام در پست خود نبودند و این باعث شد تا رامین رضاییان بدون مزاحمت توپ خود را شوت کند و بعد از برخورد توپ به چندین و چند نفر وارد دروازه شود.

در کل این مسابقه، یک بازی خوب بود و دو تیم خوب کار کردند، اما پرسپولیس کمی بهتر بود و استقلال خیلی زود به دفاع رفت. این مساله، یک چیزی است که در استقلال نهادینه شده است. زمان خود من هم در دربی‌ها زمانی که استقلال پیش می‌افتاد تیم سراپا دفاع می‌شد و جسارت کافی را نداشت. وقتی شرایطی در یک تیم وجود داشته باشد در اسکلت یک تیم باشد به این صورت می‌شود. حتی پرویز مظلومی هم هر تعویضی انجام می‌داد بازیکن‌ها محو بازی می‌شدند و به دفاع می‌رفتند. مشخص بود که بازیکنان تعویضی نکاتی که کادر فنی به آن‌ها گوش زد کرده بود را به خوبی اجرا نمی‌کردند.

در مورد مربیان دو تیم، می‌توان این‌طور گفت که نقش برانکو بسیار پر رنگ تر از پرویز مظلومی بود. برانکو در این مسابقه ریسک کرد و جواب ریسکش هم گرفت. او دو مهاجم را به بازی آورد و دو هافبک را بیرون کشید. در دقایق پایانی محسن بنگر هم به مهدی طارمی اضافه شد تا در نبردهای هوایی تساوی عددی وجود داشته باشد و مشاهده کردید که اکثر ضربات سر اول را هم پرسپولیسی‌ها زدند.

ستاره این بازی بدون شک؛ مهدی رحمتی بود. اگر او نبود می‌توان متصور بود که استقلال به راحتی 3 یا 4 گل دریافت می‌کرد و یک فاجعه به وجود می‌آمد. در پرسپولیس نمی‌توان بازیکن خاصی را به عنوان ستاره معرفی کرد و در کل عملکرد تیمی‌ آن‌ها خوب بود. هر چند خیلی‌ها از مهدی طارمی توقع داشتند ناجی این تیم باشد، اما او هنوز در شوک درگذشت کاپیتان پرسپولیس (هادی نوروزی) است. ضمن این که ذهنش درگیر تیم ملی و ترانسفر شدن به اروپا هم هست. همین مسائل باعث می‌شود او نتواند تمام ظرفیت خود را در زمین به نمایش بگذارد.

*بازیکن اسبق پرسپولیس و استقلال

258 43

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید