برانکو: شایعه برکناری‌ام مایوس کننده است/تنها با 14 بازیکن تمرین کردند

0

گیگر :

سرمربی پرسپولیس ادعا می کند از بحث هایی که در مورد شایعه برکناری اش می شنود مایوس می شود.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سرمربی پرسپولیس ادعا می کند از بحث هایی که در مورد شایعه برکناری اش می شنود مایوس می شود.

 برانکو ایوانکویچ در نشست خبری گفت که در تعطیلات بازیکنان مصدوم تیمش برگشته اند.
تعطیلات برای ما خوب بود
بعد از مدتی کنفرانس خبری برگزار کردم تا سوالات شما را پاسخ بدهم. ما در تعطیلات لیگ از این فرصت برای تقویت تیم استفاده کردیم. به طوری که بازیکنان مصدوم ما مثل اومانیا و کفشگری کاملا آماده شدند و باید رضایت خودم را از تلاش بازیکنان و نحوه حضور توانمندشان در تمرینات را ابراز کنم. همانطور که همه دیدند تمرینات باز است.
به تیم ملی تبریک می گویم
بابت برد مقابل گوام و ترکمنستان به تیم ملی تبریک می گویم. مهم ترین مساله برد تیم ملی بود و مهم نیست چه بازیکنی گل بزند اما در کنار این پیروزی خوشحال هستیم و همین طور طبیعی است که انتظار دارم بازیکنان ما که در تیم ملی درخشیدند در مسابقات لیگ هم عملکرد خوبی داشته باشند. نمایش خوب بازیکنان در تیم ملی انگیزه آنها در بازی لیگ هم افزایش می دهد.
مصدومیت بازیکنان تیم ملی
متاسفم شنیده ام مهدی ترابی مصدوم شده است. امیدوارم مشکل او جدی نباشد. همچنین علیرضا بیرانوند هم اخراج شد و برای او هم آرزوی موفقیت می کنم. بازی کردن در زمین چمن مصنوعی سخت است.
استقلال اهواز حریف ساده ای نیست
امیدوارم بچه ها بتوانند کیفیت بالای خود را در زمین مسابقه مقابل استقلال اهواز بروز دهند. اصلا فکر نمی کنیم که حریف ساده ای خواهیم داشت. قطعا بازی سختی خواهد بود و باید تمرکز بالایی داشته باشیم. طبیعی است که انها به دلیل نتیجه خوبی که با سپاهان گرفتند، شجاع تر شده اند. طبیعی است که با مشکلاتی رو به رو باشند اما مطمئن هستم با کیفیت و تمرکزی که دارند و خواهند گذاشت نقص و مشکل احتمالی را برطرف خواهند کرد.
ماجرای حرفه ای زندگی کردن بازیکنان
من اینجا هستم که هرسوالی خواستید بپرسید. از هیچ چیزی فرار نمی کنم. همانطور که می دانید نمی توانم درباره اسم بازیکنان صحبت کنم. من به ندرت از بازیکنان تیمم تعریف می کنم. نمی دانم چه چیزی نوشته اند اما ممکن است هر بازیکنی در بحران قرار بگیرد. هر بازیکنی که جوان هم است در فرم خود نوساناتی خواهد داشت. برای پیشرفت و موفقیت مهم ترین مساله تمرین و در کنار آن به همان اندازه استراحت لازم است.  وقتی صحبت از استراحت می شود یعنی تغذیه ای که بعد از تمرین که ما بلافاصله انجام می دهیم. همچنین استراحت فیزیکی که آن هم اهمیت فراوانی دارد.  هیچ بازیکنی را نشانه نگرفته ام. بله. چیزهایی شنیده ام اما شامل حال این دو بازیکن نمی شود. باید همه بازیکنان مراقب استراحت شان باشند. تاکید من روی تمرین هم است. امروز تمرین ریکاوری داشتیم. صحبت من با جوان ترین بازیکنم که میلاد کمندانی است و همچنین با مسن ترین بازیکن که محسن بنگر است خواهد بود.
از صحبت در مورد برکناری ام مایوس می شوم
چه کار باید کنم. همه را تکذیب کنم که به کجا برسم. شما در رسانه ها کار می کنید و بهتر می دانید که چگونه برخی حرف ها را تغییر می دهند و پنهان می کنند. بخشی از جمله ما را تیتر می کنند. همیشه گفته ام روش صحبت کردن من این گونه نیست. یا پنالتی که بن سون زد من فقط توضیح دادم که چرا بن سون پنالتی را بزند. چون ایشان یک پنالتی زن مطمئن است ولی دلیل دیگران این بود که چون روی خود طارمی پنالتی شده بود طبق یک اصل پنالتی را به او ندادم. درباره برخی صحبت های شما مایوس می شوم. افتخاری از این بالاتر وجود ندارد که بازیکن یک باشگاه در تیم ملی اش بازی کند.
چرا پرسپولیس بازی دوستانه برگزار نکرد؟
به این دلیل بازی دوستانه نداشتیم که تنها 14 بازیکن در تیم ما حضور داشتند. از این 14 نفر هم دو نفر دوران آخر نقاهت خود را سپری می کردند. اضافه کنید مشکل زمین درفشی فر را که چندان مناسب نبود. به خاطر همین فشار آورده نشد که بازیکنان مصدوم نشوند. احتمالا یکشنبه یک بازی دوستانه خواهیم داشت. احتمالا پیدا کردن حریف هم کار سختی است. من خودم طرفدار بازی های تدارکاتی هستم مخصوصا در ایام تعطیلات.
بازیکنان با کیفیت جذب می کنیم
قبل از هرچیز خدمت تان عرض کنم بایکنان فعلی که در اختیار داریم از اعتماد بالای ما بهره می برند. احتمالا در پست هادی نوروزی یک بازیکن بگیریم. اگر نیاز به جذب بازیکن داشتم بازیکنی خواهیم گرفت که جزو 4،5 نفر اصلی تیم باشد نه اینکه فقط در لیست تیم وجود داشته باشد که فقط بگوییم بازیکن آوردیم. می دانیم بازیکنانی هستند که از کیفیت بالایی برخوردارند ولی آنها با تیم های مختلف قرارداد دارند. جذب بازیکن کار ساده ای نیست.
هرتیمی نوری را می خواهد

هر تیمی بازیکنی مثل نوری را می خواهد اما او با تیم قطری قرارداد دارد و سه طرف در این موضوع دخیل هستند. به همین خاطر به همین سادگی نمی شود او را به خدمت گرفت. نوری کاپیتان سابق تیم و از بزرگان پرسپولیس است. مساله بعدی این است که در فصل زمستان بازیکن خارجی باکیفیت بسیار کم پیدا می شود. من همیشه طرفدار این هستم که مشکلات مالی بازیکنان حل شود و بعد از آن به جذب بازیکن جدید فکر کنم. به هر حال باشگاه محدودیت بودجه دارد. به همین سادگی نیست که بتوانیم بازیکن باکیفیت و ارزان جذب کنیم.
از 6 گل تیم ملی، 4 گل را پرسپولیسی ها زدند

مهم ترین مساله برد تیم ملی است. برای من به عنوان مربی مهم نیست چه کسی گل بزند اما به عنوان سرمربی تیم و به نمایندگی از هواداران به این بازیکنان افتخار می کنم. از شش گلی که به گوام زدیم 4 گل توسط بازیکنان ما به ثمر رسید. انتظار دارم آنها انگیزه بیشتری داشته باشند و کیفیت خودشان را تا حد ممکن بالا نگهدارند. ما درب تمرین را به روی هواداران و خبرنگاران باز گذاشته ایم. درباره دیگر مربیان نمی خواهم صحبت کنم. ما روش کاری خاص خود را داریم که با به روز ترین متدهای تمرینی منطبق است. پرسپولیس با این بازیکنان جایی برای پیشرفت باز هم دارد. اما با تمام تفاسیر بازیکنانم در کیفیت نسبتا بالایی قرار دارند.
از 4 بازی 12 امتیاز می خواهیم

تلاش می کنیم 4 بازی باقیمانده را با حداکثر امتیازات به اتمام برسانیم. علی رغم تمام مشکلاتی که وجود دارد. امیدوارم با برد در این 4 بازی خودمان را به جمع صدرنشینان اضافه کنیم. این پتانسیل در تیم ما وجود دارد. چاشنی شانس هم باید در کنار این مساله وجود داشته باشد. آماده هستیم که در مقابل فشارها تحمل کنیم و به کار خود ادامه دهیم.
جوان های ما پتانسیل بالایی دارند

بازیکنان جوان ما پتانسیل رشد بالایی دارند. به همین خاطر الان فضای زیادی را پیش روی خود دارند. پیش از شروع فصل از این قانون خبر نداشتم. در تیم من بنگر با 37 سال سن، علیپور با 20 سال و کمندانی با 21 سال حضور دارند. باید مراقب باشیم این بازیکنان جوان به خوبی تقویت شوند و بارورشان کنیم تا هم به درد پرسپولیس بخورند و هم تیم ملی.
در مورد تعطیلات کاری نمی توان کرد

این توافقی است که باشگاه و سازمان لیگ انجام شده است و کاری هم نمی توان کرد. در اروپا هم تعطیلات این چنینی داشتیم. ولی این مسائل برای باشگاه ها مفید نیست. چراکه به آنها فشار می آید و متضرر می شوند.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید