براکت خنک کننده مایع Corsair برای کدام کارت گرافیک ها ارائه می شود؟

0

براکت خنک کننده مایع Corsair برای کدام کارت گرافیک ها ارائه می شود؟

خنک کننده های هایبریدی در مدت کوتاهی که توسط شرکت های تولید کننده به صورت یک محصول ویژه در اختیار کاربران قرار می گیرند، به شدت توجه آنها را به خود جلب کرده است. کارایی بالاتر نسبت به خنک کننده های بادی سب گردیده تا کاربران حرفه ای و گیمرها نسبت به کارت گرافیک های مجهز به خنک کننده هایبرید علاقه بیشتری نشان دهند. کمپانی Corsair که پیش از این نیز اخباری نسبت به معرفی چند قطعه مخصوص کارت گرافیک منتشر کرده بود، اکنون دو براکت مخصوص برای نصب واترکولر از سری Hydro HG10 را وارد بازار خواهد کرد.

 

دو براکت N980 و N970 محصولات جدید کمپانی Corsair به شمار می روند که به صورت اختصاصی برای سه کارت گرافیک انویدیا تولید می گردند. براکت N980 قابلیت نصب روی کارت های GTX 980 Ti، GTX 980 و GTX Titan X را دارد و مدل N970 تنها قادر به پشتیبانی از GTX 970 خواهد بود. خنک سازی مناسب پردازنده گرافیکی به کاربران اجازه می دهد تا فرکانس GPU را تا 25 درصد افزایش دهند و نرخ فریم بالاتری دریافت کنند.

 

براکت آلومینیومی واترکولر برای کارت گرافیک انویدیا

 

برخلاف خنک کننده های پیشین که برای کارت گرافیک طراحی می گردیدند، خنک کننده های جدید Corsair با استفاده از یک براکت آلومینیومی به سادگی روی برد نصب می شوند که این مورد برای کاربران بسیار مهم است. کاربران به سادگی می توانند تمامی واترکولر های Corsair را روی براکت نصب کنند و قابلیت پشتیبانی از واترکولر های مجهز به بلاک گرد و مربعی وجود دارد.

 

براکت آلومینیومی واترکولر برای کارت گرافیک انویدیا

 

همچنین براکت آلومینیومی روی سطح چیپ ست های حافظه نیز قرار می گیرد و یک عدد فن 70 میلی متری وظیفه خنک سازی این بخش را بر عهده دارد. براکت آلومینیومی در مدل N980 می تواند به صورت همزمان دو بخش چیپ ست های حافظه و مدار تغذیه را خنک کند، اما در مدل N970 تنها به کنترل حرارت مدار تغذیه می پردازد. کرس ایر تاکنون قیمتی برای براکت های جدید خود اعلام نکرده و تنها به گارانتی محدود دو ساله اشاره نموده است.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید