برای تخریب دنیا آماده شوید: سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Just Cause 3 اعلام شد

0

برای تخریب دنیا آماده شوید: سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Just Cause 3 اعلام شد

بسیاری از علاقمندان عناوین دنیای باز یا Open World سخت در انتظار انتشار بازی Just Cause 3 به سر می برند و به این بازی امید فراوانی بسته اند. اثری که بر خلاف بسیاری از بازی های روز و عناوین حاضر در بازار چندان خود را جدی نگرفته است و می توان گفت که هدف اصلی این اثر در بخش گیم پلی (که البته به داستان این بازی نیز تعمیم یافته است) در درجه ی نخست سرگرم کردن مخاطبان خود بوده است. امری که سازندگان بازی Just Cause 3 یعنی اعضای استودیو Avalanche نیز در موارد متعددی به آن معترف شده اند و خاطر نشان ساخته اند که هدف اصلی آن ها از طراحی و تولید این بازی ارتقا بخشیدن درجه ی سرگرمی گیمر ها بوده است. در شرایطی که تنها یک هفته به انتشار رسمی بازی Just Cause 3 وقت باقی است، سازندگان این بازی به اعلام حداقل سیستم مورد نیاز و همچنین سیستم پیشنهادی برای اجرای این اثر پرداخته اند تا علاقمندان به تجربه کردن بازی Just Cause 3 بر روی پلتفرم PC بر این نکته واقف شوند که باید دقیقاً چه تدبیری را برای ملاقات با اثر محبوب خود بیاندیشند.

اگر مایل به دانستن این موضوع هستید که آیا بازی Just Cause 3 بر روی سیستم کامپیوتری شما اجرا خواهد شد یا خیر می توانید مشخصات سخت افزاری لازم برای تجربه کردن این بازی بر روی پلتفرم PC را در سطور زیر مشاهده نمایید. گفتنی است که تمامی این مشخصات توسط تیم سازنده ی بازی Just Cause 3 اعلام شده است و جنبه ای کاملاً رسمی دارد.

 

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Just Cause 3 :

 

 • سیستم عامل : Windows Vista SP2 , Win 7 SP1 , Win 8.1 Only 64 – bit operating system Supported
 • پردازنده : Intel Core i5-2300 2.8 GHz 2.93 GHz or AMD Phenom II X6 1055T 2.8 GHz
 • حافظه ی رم : |6 GB|
 • کارت گرافیک : Nvidia GeForce GT X 660 2 GB or AMD Radeon HD 7870 2 GB
 • نسخه ی دایرکت اکس : Direct X Version 11
 • فضای مورد نیاز برای نصب : |45 GB|

 

سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی Just Cause 3 :

 

 • سیستم عامل : Windows Vista SP2 , Win 7 SP1 , Win 8.1 Only 64 – bit operating system Supported
 • پردازنده : Intel Core i7 – 3770 3.4 GHz or AMD FX – 8350 4.0 GHz
 • حافظه ی رم : |8 GB|
 • کارت گرافیک : Nvidia GeForce GT X 760 3 GB or AMD Radeon R9 280 X 3 GB
 • نسخه ی دایرکت اکس : Direct X Version 11
 • فضای مورد نیاز برای نصب : |45 GB|

 

موارد مذکور حداقل سیستم مورد نیاز و سیستم پیشنهادی برای اجرا کردن بازی Just Cause 3 بر روی پلتفرم PC به شمار می روند که می توان گفت برای اثری که قصد به تصویر کشیدن دنیایی پویا با تمامی جنبه های دیداری مربوط به آن را در محیطی سند باکس دارد، چندان عجیب و دور از ذهن جلوه نمی کند. اگر تنها کنجکاو به دانستن مشخصات سخت افزاری لازم برای اجرای بازی Just Cause 3 بر روی سیستم کامپیوتری خود بودید، می توانید خواندن این متن را در همین نقطه رها کنید؛ چرا که در ادامه ی مطلب پیش رو تنها قصد داریم تا نکات جا مانده از بازی Just Cause 3 (که برخی از آن ها مربوط به نسخه های کنسولی این اثر می شوند) را در فاصله ی یک هفته مانده تا عرضه شدن این بازی به بازار، به اطلاع علاقمندان نسخه ی سوم از فرنچایز نام آشنای استودیو آوالانچ برسانیم.

 justcause3

خوشبختانه دارندگان کنسول های خانگی هیچ نیازی به چک کردن نوع سخت افزار لازم برای اجرا یا عدم اجرای عناوین مورد نظر خود ندارند (چرا که تمامی بازی های عرضه شده به بازار با هر پیش نیازی که لازم دارند، قابلیت اجرا شدن بر روی کنسول آن ها را خواهند داشت) و تنها نکته ای که می تواند برای این دسته از گیمر ها حائز اهمیت باشد، میزان نرخ فریم هدف و همچنین کیفیت تصویری نهایی بازی های مورد اتنظاری است که قرار است به زودی به بازار عرضه شوند. در این رابطه، در مورد بازی Just Cause 3 می توان به این نکته اشاره کرد که این بازی بر روی کنسول انحصاری سونی یا همان PS4 با کیفیت تصویری 1080 پیکسلی و بر روی کنسول خانگی مایکرو سافت یعنی Xbox One نیز با وضوح تصویر 900 پیکسلی قابل اجرا خواهد بود. در کنار این امر می توان این موضوع را پیش کشید که اگر چه تا این لحظه اعضای استودیو آولانچ نرخ فریم هدف بازی Just Cause 3 بر روی کنسول های خانگی را اعلام نکرده اند، اما با توجه به عناوین شاخص و AAA موجود در بازار می توان احتمال داد (احتمالی قریب به یقین) که نرخ فریم بازی Just Cause 3 رقمی معادل 30 (فریم در ثانیه) خواهد بود. در واقع تا پیش از جا افتادن واسط دایرکت اکس 12 در دنیای بازی های کامپیوتری (که شاید جدی ترین محک آن در عناوین AAA را در بازی Deus Ex: Mankind Divided نظاره گر باشیم) نمی توان انتظار داشت که عناوینی نظیر Just Cause 3 با این مشخصات فنی و ساختاری بر روی نرخ فریم هدف 60 اجرا شوند. حتی پس از فراگیر شدن استفاده از واسط دایرکت اکس 12 در فرآیند تولید بازی های کامپیوتری جدید نیز ممکن است این هدف به این زودی ها محقق نشود. هر چند برخی بازی سازانی که تجربه ی تولید عناوین جدیدی بر مبنای واسط دایرکت اکس 12 را از سر گذرانده اند (خصوصاً آن دسته ای که با موتور گرافیکی آنریل انجین 4 کار کرده اند) نسبت به این امر بسیار امیدوار هستند. در این میان نکته ی جالب دیگری که در مورد بازی Just Cause 3 می توان به آن اشاره کرد استفاده ی این بازی از خصوصیات میان افزار Game Works شرکت انویدیا است. امری که تا پیش از این هیچ خبری از آن به گوش نمی رسید و اکنون با درج غافلگیر کننده ی نام میان افزار انحصاری شرکت انویدیا بر روی کاور رسمی نسخه ی PC این بازی به طور رسمی نمود یافته است. از آن جایی که بازی Just Cause 3 در بخش گیم پلی خود از بحث فیزیک پویای اجسام بهره ی فراوانی برده است و این قابلیت به مدد توانایی های ویژه ی Havok فراهم آمده، اکنون جای این پرسش مطرح است که دقیقاً کدام بخش از قابلیت های موجود در میان افزار Game Works توسط اعضای استودیو آوالانچ در طراحی بخش دیداری این بازی مورد استفاده قرار گرفته است؟ به هر حال شاید سازندگان بازی Just Cause 3 نیز همانند اعضای شرکت Bethesda و سازندگان بازی فال آوت 4 از قابلیت های میان افزار Game Works در بخش نور پردازی اثر در دست تولید خود بهره گرفته باشند و نخواسته اند تا پیش از عرضه شدن رسمی این بازی صدای آن را در بیاورند (امری که در مورد بازی فال آوت 4 نیز کم و بیش اتفاق افتاد). به هر حال شاید طی روز های آینده نکات بیشتری را در این زمینه بشنویم. در پایان باید گفت که بازی Just Cause 3 در تاریخ 1 دسامبر جاری (هفته ی آینده) برای سه پلتفرم PC ، PS4 و Xbox One منتشر خواهد شد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید