برای شارژ کردن مداد اپل با کابل لایتنینگ به یک آداپتور نیاز خواهید داشت

0

برای شارژ کردن مداد اپل با کابل لایتنینگ به یک آداپتور نیاز خواهید داشت

مدت زیادی تا عرضه نهایی جدیدترین و قدرتمندترین آیپد اپل یعنی آیپد پرو باقی نمانده است. این کمپانی حساب ویژه ای بر روی iPad Pro باز کرده و امیدوار است بتواند به کمک آن، آمار رو به کاهش فروش تبلت های خود را جبران کند. البته ممکن است قیمت بالای iPad Pro باعث شود این تبلت قدرتمند نتواند فروش مورد انتظار اپل را به دست آورد، اما این نکته تنها نقطه نگرانی اپل نخواهد بود. امروز مشخص شده است که روش شارژ کردن استایلوس مخصوص اپل یعنی Pencil یا همان مداد کمی عجیب و غریب است.

اگر در تصاویر مربوط به معرفی pencil داده باشید می دانید که در انتهای آن یک رابط اتصال لایتنینگ وجود دارد. در همایش اپل گفته شد کاربران می توانند این انتها را به خروجی خود آیپد پرو وصل کنند و آن را مانند یک آنتن کوچک به iPad Pro متصل کنند تا ظرف مدت 15 ثانیه 30 درصد شارژ به دست آورند. حالا اسنادی که 9to5mac به دست آورده نشان می دهند که اپل قصد دارد نوعی آداپتور را روانه بازار کند تا به وسیله آن کاربران بتوانند pencil را مستقیما به هر کابل لایتنینگی برای شارژ شدن وصل کنند. هنوز مشخص نیست که آیا این آداپتور در جعبه آیپد پرو به صورت رایگان عرضه خواهد شد و یا اینکه اپل تصمیم دارد آن را به صورت جداگانه به فروش برساند، اما در هر صورت روش پیشنهادی اپل هوشمندانه و کاربردی به نظر می رسد. در صورتی که کاربران تنها می توانستند با وصل کردن pencil به آیپد پرو آن را شارژ کنند احتمال بروز حوادث و شکستن رابط های هر دو وسیله افزایش پیدا می کرد. اما با این کار کاربران آزادی عمل بیشتری خواهند داشت و می توانند از یک پریز برق یا حتی به وسیله لپ تاپ pencil را شارژ کنند. اخیرا magic mouse جدید هم که از سوی اپل معرفی شد با یک تکنیک عجیب و غریب برای شارژ روبرو بود. ورودی شارژر ماوس جدید اپل درست در زیر آن قرار دارد و باید سیم شارژ را به آن متصل کرد و به این ترتیب دیگر نمی توان تا زمانی که ماوس شارژ شود از آن استفاده کرد. حالا کاربران اپل امیدوارند شارژ شدن pencil چنین نقطه ضعف هایی نداشته باشد تا کمپانی های رقیب از آن به ضرر اپل استفاده نکنند.

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید