برای ملاقات دوباره با بازی Diablo 2 آماده باشید

0

برای ملاقات دوباره با بازی Diablo 2 آماده باشید

بازی Diablo 2 تقریباً 16 سال قبل بود که در اختیار علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری قرار گرفت و توانست سیاق جدیدی که با تولید بازی Diablo در سبک نقش آفرینی اکشن پدید آمده بود را در صنعت بازی سازی تکمیل و تثبیت نماید. به طور حتم بسیاری از جوانان علاقه مند به دنیای بازی های کامپیوتری به دلیل شرایط سنی شانس این را نداشتند تا بازی Diablo 2 را در همان زمان عرضه شدن این اثر به بازار تجربه نمایند. اما شاید این شانس برای هواداران جوان سری Diablo وجود داشته باشد که بتوانند به زودی امکان تجربه کردن نسخه ای باز سازی شده از بازی Diablo 2 را در اختیار داشته باشند.

 

 

البته این نسخه ی بازسازی شده از بازی Diablo 2 قرار نیست که توسط سازندگان اصلی سری بازی های Diablo یعنی اعضای شرکت Blizzard ساخته شود. چرا که آن ها در حال حاضر اهداف مهم تری را در سر می پرورانند و در صدد انتشار خالی از اشکال بازی آینده دار خود یعنی Overwatch به سر می برند (اثری که تقریباً یک ماه دیگر در اختیار علاقه مندان به بازی های آنلاین قرار خواهد گرفت). بنا بر این به نظر نمی رسد که اعضای شرکت Blizzard فرصتی برای باز سازی بازی Diablo 2 داشته باشند یا اصولاً نیازی به انجام این فرآیند احساس نمایند. چرا که نسخه ی سوم از این مجموعه تا این جای کار به اندازه ی کافی در نزد مخاطبان آثار نقش آفرینی اکشن محبوب و پر فروش بوده است و از همین رو دیگر نیازی به باز سازی نسخه ی دوم از سری دیابلو احساس نمی شود. با این حال یکی از علاقه مندان به مجموعه بازی های دیابلو تصمیم گرفته تا به باز سازی دومین نسخه از این سری یعنی بازی Diablo 2 بپردازد. فرآیندی که (بنا به مسایل مربوط به حفظ حقوق کپی رایت) قرار است در قالب نام The Curse of Tristram: Destruction’s End صورت گیرد. بازی The Curse of Tristram: Destruction’s End در واقع یک ماد رایگان به شمار می رود که برای بازی Starcraft 2 ساخته خواهد شد و در قالب آن علاقه مندان به بازی Diablo 2 می توانند شاهد باز سازی کامل نسخه ی دوم از سری دیابلو باشند. بنا بر این از آن جایی که The Curse of Tristram: Destruction’s End یک بازی کاملاً مستقل محسوب نمی شود و در عمل یک ماد برای بازی Starcraft 2 به شمار می آید، برای تجربه کردن آن می بایست نسخه ای از بازی Starcraft 2 بر روی سیستم های کامپیوتری اجرا کننده ی ماد The Curse of Tristram: Destruction’s End نصب شده باشد.

 diablo2

بر اساس تایید سازنده ی این نسخه ی باز سازی شده از بازی Diablo 2 ، هسته ی اصلی گیم پلی این بازی هم اکنون به طور کامل توسط او طراحی شده است و در این میان تنها نیاز به تبدیل این سیستم طراحی شده به مراحل اصلی بازی Diablo 2 خواهد بود. فرآیندی که به گفته ی او نیاز به زمان قابل توجهی دارد و شاید این بازی ساز جوان (که در حال حاضر با نام egod 123 شناخته می شود) دست تنها نتواند به همین زودی تمامی مراحل مربوط به طراحی این بازی را به سرانجام برساند. البته از سوی دیگر این احتمال هم وجود دارد که شرکت Blizzard (با توجه به قوانین کپی رایت) نسبت به توقف مراحل ساخت نسخه ی باز سازی شده از بازی Diablo 2 یا همان ماد The Curse of Tristram: Destruction’s End اقدام نماید. احتمالی که البته با توجه به سیاست های کلی شرکت Blizzard در رابطه با ماد های این چنینی شاید نتوان امکان تحقق یافتن آن را چندان بالا تصور کرد. چرا که چندی پیش شاهد ساخته شدن ماد مشابهی برای بازی StarCraft 2 به نام StarCraft: Mass Recall بودیم که حتی از نام بازی StarCraft نیز در عنوان اصلی خود بهره می برد و این بازی را با تمامی ملحقات آن (و حتی نقشه های اضافه) به طور کامل باز سازی کرده بود. در این میان شرکت Blizzard هیچ عکس العملی نسبت به ساخت این ماد از خود نشان نداد و نسخه ی باز سازی شده از بازی StarCraft هنوز هم بدون هیچ مشکلی و به شکل رایگان در اختیار علاقه مندان به این بازی قرار دارد. بنا بر این کاملاً محتمل به نظر می رسد که اعضای شرکت Blizzard نسبت به ساخت ماد The Curse of Tristram: Destruction’s End یا همان نسخه ی باز سازی شده از بازی Diablo 2 نیز هیچ واکنش یا عکس العمل تندی را از خود بروز ندهند. به هر حال باید دید که آیا مراحل ساخت ماد The Curse of Tristram: Destruction’s End در نهایت به سرانجامی خواهد رسید یا این که علاقه مندان به تجربه ی نسخه ای باز سازی شده از بازی Diablo 2 باید همچنان در انتظار رسیدن به این آرزو باقی بمانند.     

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید