برتری 50 درصدی اسنپ دراگون 820 در برابر Exynos 7420

0

برتری 50 درصدی اسنپ دراگون 820 در برابر Exynos 7420

شاید با خواندن تیتر مطلب این نکته در ذهن شما هم به وجود آمده باشد که چرا Exynos 7420 با پردازنده های نسل بعدی اسنپ دراگون مقایسه شده و اگر قرار به مقایسه منطقی باشد باید آن را با اسنپ دراگون 810 مقایسه کنیم. ما هم این نکته را قبول داریم اما برای اینکه بفهمیم نسل بعدی SoC های ساخت کوالکام تا چه حد نسبت به پردازنده های فعلی پیشرفت کرده اند این مقایسه ضروری است.

آن طور که در گزارشات آمده، گفته می شود اسنپ دراگون 820 قرار است یک بروزرسانی کامل و انقلابی در برابر پردازنده های فعلی باشد. منابع موثق اعلام کرده اند که تفاوت های فاحشی در نحوه عملکرد Snapdragon 820 و Exynos 7420 مشاهده می شود. همان طور که می دانید exynos 7420 را می توان در حال حاضر جزو بهترین های بازار به حساب آورد و سامسونگ نیز در گلکسی اس 6، گلکسی نوت 5 و گلکسی اس 6 اج پلاس از آن استفاده کرده است. در اطلاعات منتشر شده توسط پان جیوتانگ که android authority آن را منتشر کرده، اسنپ دراگون 820 در تست های انجام شده توانسته است عملکردی 50 درصد بهتر از exynos 7420 ثبت کند. هر چند این مقایسه بین دو پردازنده از دو نسل متفاوت است، اما بهبود 50 درصدی می تواند یک موفقیت بسیار چشمگیر برای کوالکام به حساب بیاید. البته مشکلات متعددی که اسنپ دراگون 810 با آن مواجه بود و گرمای بیش از حد تولید شده در دستگاه هایی که از این پردازنده استفاده می کردند باعث بروز نگرانی هایی درباره نسل بعدی SoC های کوالکام شده است، اما بروزرسانی انجام شده و استفاده مایکروسافت و سونی از این پردازنده های بروز شده باعث می شود به آینده این چیپ ها خوشبین باشیم. شاید تصمیم سامسونگ برای استفاده از این پردازنده ها در نسخه هایی از گلکسی اس 7 که در آمریکا و چین به فروش می رسند نیز بر همین اساس باشد. درباره اسنپ دراگون 820 تا به حال می دانیم که قرار است از پردازنده های گرافیکی Adreno 530 در کنار DSP Hexagon 680، پردازنده های بهبود یافته Kyro و رابط های LTE/WiFi ارتقا یافته استفاده کند. با نزدیک شدن به زمان عرضه نهایی اطلاعات بیشتری نیز از آن منتشر خواهد شد اما مقایسه نهایی را باید به عرضه پردازنده های بعدی سامسونگ موکول کرد. اما تا آن زمان می توان اطمینان داشت حداقل گروهی از گلکسی های نسل بعدی سامسونگ از نظر پردازشی 50 درصد قوی تر از دستگاه های فعلی هستند! به نظر شما به چنین قدرت پردازشی در یک گوشی موبایل 5.7 اینچی نیاز است یا خیر؟

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید