برخورد قاطع با مدارس غیردولتی متخلف/ استرداد شهریه مازاد به اولیا

0

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران از برخورد جدی با مدارس غیردولتی که در اخذ شهریه تخلف می‌کنند و بازگرداندن وجه مازاد شهریه طی 72 ساعت خبر داد.

مسعود سقفی سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی  در خصوص نظارت بر اخذ شهریه مدارس غیردولتی در زمان ثبت‌نام گفت: برنامه نظارت و ارزیابی و عملکرد برای مدارس غیردولتی با محوریت نحوه دریافت شهریه از نیمه اردیبهشت‌ ماه سال جاری آغاز شده و به طور منظم و مستمر تا پایان اسفند ادامه دارد.

وی ادامه داد: ستاد‌های نظارت با جذب حدود 50 ناظر مجرب تاکنون  بیش از 400 مدرسه بازدید کرده‌اند که طی این بازدید‌ها 69 مورد تخلف جهت رسیدگی به شورای نظارت مدارس شهر تهران ارجاع داده شده و 17 مورد به مراجع قضایی ذیربط ارسال شد.

ثقفی عنوان کرد: برای اثربخشی کامل این نظارت اولیا باید به این موارد توجه کنند قبل از ثبت‌نام حتما نسبت به مطالعه کامل اطلاعیه مربوط به میزان شهریه مصوب و جزئیات خدمات آموزشی و پرورشی اقدام کنند، یک نسخه از قرارداد ثبت‌نام که باید به طور کامل جزئیات خدمات آموزشی و پرورشی در آن مشخص شده و به امضا رسیده باشد دریافت کند، با ناظران آموزش و پرورش در صورت تماس و یا دعوت جهت بررسی مستندات وجوه پرداختی بابت شهریه همکاری شود.

وی گفت: اولیا دانش‌آموزان در زمان ثبت‌نام بایستی فقط شهریه مصوب را پرداخت کنند و استفاده از سایر خدمات از قبیل لباس فرم، غذا و سرویس ایاب و ذهاب کاملا اختیاری و باید اولا از مجوز قیمت خدمات اطمینان حاصل کنند و سپس استفاده از هر کدام از موارد مذکور بر اساس قراردادهای جداگانه باشد و هزینه آن‌ها جزو شهریه محسوب نمی‌شود.

سخنگوی آموزش و پرورش تهران اظهار کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف اولیا می‌توانند از طریق صندوق الکترونیکی 09123804414 و یا تلفن‌های 88964033 ، 88964006 با ذکر نام مدرسه و مبلغ شهریه بدون ذکر مشخصات دانش‌آموز مسئله را منعکس کنند.

ثقفی یادآور شد: چنانچه شکایات واصله پس از ارائه مستندات برای ناظران آموزش و پرورش محرز شود به طور قاطع اعلام می‌کنیم شهریه مازاد طی 72 ساعت بازگردانده می‌شود.

انتهای پیام /

لینک مطلب

پاسخ دهید