برخورد پهپاد با هواپیمای مسافربری در لندن

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، این پهپاد در نزدیکی فرودگاه هیثروی لندن با هواپیمای پرواز شماره بی‌ای 727 ژنوِ سوئیس برخورد کرد اما خلبان این پرواز توانست ایرباس ای 320 را بدون هیچ خسارتی با 132 مسافر و 5 خدمه پرواز بر ترمینال شماره 5 فرود بیاورد.

بنا بر اعلام شرکت بریتیش ایرویز، این هواپیما توسط مهندسین پرواز کاملا بررسی شده است و اجازه دارد پرواز بعدی خود را انجام دهد.

یکی از سخنگویان پلیس لندن با بیان اینکه پهپاد با «قسمت جلوی هواپیما» برخورد کرده گفت: «هیچ بازداشتی انجام نشده است و تحقیقات ادامه دارد.»

سازمان نظارت و ارزیابی شرکت ها و خطوط هواپیمایی کشوری انگلیس نیز در بیانیه‌ای گفت وجود پهپاد در حال پرواز در نزدیکی فرودگاه‌ها کاملا «غیرقابل قبول» است و تخطی از قوانین «مجازات شدید» از جمله حبس را در پی دارد.

در اکتبر و نوامبر سال گذشته (مهر و آبان) نیز چند پهپاد ناشناس در اطراف نیروگاه‌های هسته‌ای فرانسه دیده شدند اما هیچ فرد یا گروهی مسئولیت پرواز این پهپادها را بر عهده نگرفت.

بعدتر در ماه فوریه (اسفند) در دو شب پیاپی پهپادهای ناشناس در آسمان پاریس، پایتخت فرانسه دیده شدند.

وقوع حوادثی که پهپادها در سراسر جهان رقم زده‌اند، بسیاری را بر آن داشته است که سوء استفاده از آنها را متوقف کنند. در آوریل سال 2015 یک فروند پهپادِ حامل مواد رادیواکتیو و یک بمب‌دودزا روی سقف دفتر شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن فرود آمد.

در ژانویه همان سال، یک فروند پهپاد در محوطه کاخ سفید سقوط کرد. بسیاری از پهپادها برای قاچاق مواد مخدر، تسلیحات گرم، مواد منفجره و … استفاده می‌شوند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید