برخی ها به دنبال خدشه دار کردن هویت پرستاری هستند

0

معاون پرستاری وزارت بهداشت در پاسخ به نامه خارج از ادب دیوانی رییس سازمان نظام پرستاری به رییس جمهور، حقایقی را بازگو کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ،  محمد میرزا بیگی معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به عدم حضور خود در انتخابات دوره چهارم انتخابات سازمان نظام پرستاری علیرغم درخواست های زیاد، عنوان کرده است: جا دارد پرستاران محترم از سازمان صنفی خود سوال کنند که چرا مسئولان اجرایی آن نتوانسته اند همانند سایر ارگان ها و سازمانهای غیر دولتی، با وجود نیاز و اقبال از سوی وزارت بهداشت؛ حداقل ارتباط و تعامل را با این وزارتخانه برقرار نمایند و به خود و مردم سود متقابل برساند؟

وی همچنین تصریح کرد:  برخی افراد به دنبال خدشه دار کردن هویت پرستاری هستند، ادبیات آنها با ادبیات رایج جامعه فرهیخته، مودب، عالم، دانشمند و دلسوز جامعه پرستاری همخوانی ندارد و مطالبه گری صنفی، تدبیر، ادبیات، نزاکت، پرستیژ و لوازم خود را می طلبد.

اما چند نکته: 

برخی افراد به دنبال خدشه دار کردن هویت پرستاری هستند.

ادبیات اخیر برخی افراد با ادبیات رایج جامعه فرهیخته، مودب، عالم، دانشمند و دلسوز پرستاری همخوانی ندارد

چرا مسئولان اجرایی سازمان نظام پرستاری نتوانسته اند همانند سایر ارگان ها و سازمانهای غیر دولتی، با وجود نیاز و اقبال از سوی وزارت بهداشت؛ حداقل ارتباط و تعامل را با این وزارتخانه برقرار نمایند و به خود و مردم سود متقابل برسانند؟

استفاده گسترده از پرستاران در پست های مدیریتی مختلف و مهم در 30 دانشگاه علوم پزشکی کشور

کدام اطلاعات و مستندات به آقایان اجازه می دهد که عبارت پرستار ستیزی را برای این دوره وزارت بهداشت به کار گیرند ؟!!!

کسب و توزیع مجوز استخدام 16200 نفر نیروی بالینی با اولویت پرستاران

جذب 33000 نفر در 1.5 سال گذشته برابری می کند با کل جذب های وزارت بهداشت در طول برنامه پنج ساله پنجم توسعه

کارانه همکاران پرستار ما در سال جاری و سال قبل نسبت به ماههای مشابه در سال 92 که شروع به کار دولت بود به بیش از 3برابر و در بعضی مراکز تا 5 برابر هم رسیده است

برای اولین بار، اعطای پروانه صلاحیت حرفه ای و ورود به پرستاری جامعه نگر در حال تحقق است.

مقطع ارشد مدیریت پرستاری با حضور شخص وزیر در جلسه شورای عالی برنامه ریزی و حمایت های قاطع ایشان، تصویب شد

هفته گذشته قرارداد پخش سریال 52 قسمتی پرستاران با صدا و سیما منعقد شد

هیچ کس منکر داشتن حق مطالبه گری صنفی توسط سازمان در چارچوب قانون نیست اما این مطالبه گری تدبیر، ادبیات، نزاکت، پرستیژ و لوازم خود را می طلبد.

همه قضاوت کنند که در کدام دوره از وزارت بهداشت این حجم توجه بی صدا، مظلومانه و مقتدرانه و در عین حال مشارکت خواهی بالا به ویژه از پرستاران در کنار سایر اعضای تیم سلامت وجود داشته و دلیل آن چیست؟

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید