بررسی اسپیکر Green GS330R (اسپیکری از سیاره سبز)

0

بررسی اسپیکر Green GS330R (اسپیکری از سیاره سبز)

شنیدن موسیقی یا صداهای مختلف (ملودیک، گفتاری) یکی از مواردی است که بر روحیه تمام افراد تاثیر زیادی می گذارد و به همین دلیل است که سیستم های صوتی در تمام دنیا از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و کسانی هستند که هزینه بالایی را صرف این لذت شنیداری می کنند (مانند نگارنده). مهم نیست در منزل باشید، در خودرو یا در محل کار باشید، وجود یک اسپیکر یا هدفون می تواند حال و هوای شما را تا مدتها عوض کند. اما برخی افراد هستند که پرداخت هزینه زیاد برای سیستم صوتی را منطقی نمی دانند. برای این افراد گزینه های بیشتری در بازار وجود دارد تا افراد سخت گیر. اما همین گستردگی در مدل ها، انتخاب کاربران را سخت کرده است. شرکت سیاره سبز (گرین) مدتی است که محصولات صوتی را در سبد خود قرار داده است. این شرکت با ارائه 3 مدل اسپیکر، در این قسمت از بازار قدم گذاشته است. مدل مورد بررسی ما، بالاترین مدل این شرکت یعنی GS330-R است.

 ساختار

اسپیکر GS330-R گرین مانند اکثر اسپیکر های موجود در بازار از 2 بلندگوی کوچک و 1 ساب ووفر تشکیل شده است. رنگ بندی این محصول بر اساس جذابیت بصری از ترکیب رنگ مشکی و نارنجی تشکیل شده است. ابعاد این اسپیکر نسبت به رقیبان موجود در بازار کمی بزرگتر است و ممکن است کاربر از ابعاد آن کمی ذوق زده شود (تصویر 1). GREEN GS330-R

 هر یک از اسپیکر ها ابعادی برابر 10.5×10.4×17.1 سانتی متر دارند و ساب ووفر مجموعه ابعادی برابر 16.9×31.2×33.2 سانتی متر را داراست. خوشبختانه طراحی این محصول مانند بسیاری از اسپیکر های بازار، یکنواخت و ساده نیست و می توان در آن خطوط منحنی و حجم های سه بعدی را دید. در پنل روبرو ساب ووفر می توان نمایشگر، کنترل حجم صدا، دکمه تعویض منبع پخش، دکمه توقف یا شروع و دکمه های تعویض آهنگ یا کانال رادیو را دید (تصویر 2).

GREEN GS330-R

 نمایشگر به طور جذابی در پشت طلقی قرار گرفته است که همین موضوع به حالت سه بعدی محصول افزوده است. در لبه سمت راست ساب ووفر شیار کارت حافظه و پورت USB قرار گرفته است که در این صورت می توان از این اسپیکر به عنوان یک محصول کامل استفاده کرد. خروجی هوا ساب ووفر را می توان در همین بخش از جعبه مشاهده کرد اما در زمان چیدمان سعی کنید جلو این خروجی هوا را نگیرید (تصویر 3).

GREEN GS330-R

 در پشت ساب ووفر خروجی ها و ورودی ها قرار گرفته اند که به ترتیب می توان از ورودی آنتن برای رادیو، ورودی AUX و DVD، دکمه خاموش روشن دستگاه و خروجی اسپیکر ها را مشاهده کرد (تصویر 4).

GREEN GS330-R

 کنترل دستگاه با چیدمان مناسب و طراحی خوب، کاربر ر ا برای رسیدن به مقصود گمراه نمی کند. دکمه های کنترل کامل هستند اما از نظر جنس استفاده شده در دکمه ها، نمی توان زیاد به طول عمر آنها امیدوار بود (تصویر 5).  

GREEN GS330-R

 

صدا

آمپلی فایر 2.1 کانال استفاده شده در این اسپیکر قدرتی معادل 30 وات RMS دارد که از این مقدار 20 وات آن متعلق به ساب ووفر است و 10 وات RMS دیگر بین 2 بلندگو تقسیم شده است. ابعاد ساب ووفر 5.25 اینچ و ابعاد بلندگو ها (میدرنج) 3 اینچ است. نوع ساختار دیافراگرم از نوع مخروطی است که پاسخگویی بهتر به سطح مختلف فرکانس ها از مزیت های آن به شمار می آید (تصویر 6).

GREEN GS330-R

 در بخش تنظیم اکولایزر تنها می توان صدای باس و زیر را تنظیم کرد ولی با وجود 2 اکولایزر بودن این محصول، صدای میانه خوبی را از آن شاهد هستیم. صدای پخش شده از این اسپیکر مناسب است و نسبت به محصولات رقیب از صدای بم بیشتری برخوردار است. صدای میانه شفافیت خوبی دارد اما کمی در پخش فرکانس ها با کاستی هایی روبرو است (البته اگر سخت گیر باشید). تنها موردی که در مدت تست کمی ما را اذیت کرد حجم صدای پخش شده در کمترین میزان آن بود. به طوری که در ولوم 1 صدای پخش شده بسیار بالا بود و بهتر بود این میزان حجم صدا بروی ولوم 4 قرار می گرفت. نکته دیگر اینکه زمانی که ولوم دستگاه را بروی صفر قرار می دهید و صدای باس را بالا می برید، ساب ووفر به فعالیت خود ادامه می دهد و در عمل هیچ قطعی صدایی در آن شاهد نیستید مگر آنکه صدای باس را هم بروی صفر قرار دهید. صدای تست شده بروی این محصول به میزان 85 دسیبل بود که برای این رده از محصولات کاملا مناسب است.

 

رقیبان

TSCO TS 2118U: کیفیت ساخت مناسب، پورت USB و شیار کارت حافظه، صدایی مناسب، قدرت خروجی 32 وات RMS، ابعادی مناسب از مزیت های این محصول است. نبود نمایشگر، نبود رادیو، قدرت کمتر ساب ووفر و حساسیت کمتر فرکانسی 80 دسیبل از معایب این اسپیکر است.

TSCO

 

Creative T3150: کیفیت ساخت خوب، وجود بلوتوث، صدای میانه خوب، صدای باس بی نقص، تعادل در حجم صدای بالا و ابعاد مناسب را می توان از مزیت های این محصول کریتیو نام برد. نبود پورت USB و شیار کارت حافظه، نبود نمایشگر، نبود رادیو و استفاده از کنترل با سیم را می توان از معایب این محصول بر شمارد.

CREATIVE

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید