بررسی افزایش کدرشته مقطع ارشد دانشگاه غیرانتفاعی

0

نایب رییس شورای مرکزی دانشگاه غیرانتفاعی و موسسات غیر دولتی گفت: افزایش کد رشته دانشگاه غیر انتفاعی در تیرماه به وسیله دفتر گسترش بررسی می‌شود.

 طیرانی نایب رییس شورای مرکزی دانشگاه غیرانتفاعی و موسسات غیر دولتی در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  با اشاره به بررسی صلاحیت دانشگاه‌ها برای افزایش پذیرش دانشجو اظهار داشت: دفتر گسترش وزارت علوم با بررسی فضا، امکانات، آزمایشگاه کار کارشناسی را انجام می دهد و دانشگاه هایی که واجد شرایط باشند به آنها مجوز جذب دانشجو در مقاطع ارشد و کارشناسی اعطا می شود.

وی ادامه داد: برای مقطع کارشناسی بررسی شرایط دانشگاه‌ها در اواخر تیرماه انجام و پس از رتبه بندی دانشگاه رشته‌های جدید در کنار رشته های قبلی در جهت انتخاب داوطلبان در دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش قرار می گیرد.

رییس شورای مرکزی دانشگاه غیرانتفاعی و موسسات غیر دولتی در خصوص درخواست افزایش رشته واحدهای دانشگاهی گفت: دانشگاه ها با ارائه درخواست کتبی خود به دفتر گسترش وزارت علوم، کارشناسان این سازمان تمامی جوانب برای افزایش کد رشته را بررسی می کنند و نتیجه به هیئت امنای دانشگاه مربوطه ارسال می شود.

طیرانی تاکید کرد: برای افزایش کد رشته‌ها در مقطع ارشد عواملی تون تعداد اعضای هیئت علمی، رتبه بندی استادان هر دانشگاه و امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی موثر است و به نوعی امتیاز برای بالا بردن آمار رشته ها در مقطع ارشد دارد.

وی یاد آور شد: ظرفیت‌های جدید اعطا شده بوسیله دفتر گسترش وزارت علوم برای سال تحصیلی جدید قابل اجرا بوده و در دفترچه های سازمان سنجش قابل مشاهده و انتخاب است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید