بررسی اپلیکشن ویسپی: رایگان تماس بگیر!

0

این روزها اگر چرخی در بازارهای اندرویدی یا حتی iOS بزنید، با لیستی از نرم افزارهای معروف و غیر معروف مواجه می‌شوید که اکثرا زیر مجموعه برنامه‌های ارتباطی به شمار می‌روند.

گاهی نرم افزاری مثل وایبر رو شده و گاهی هم برنامه‌ای مثل تلگرام از همه سبقت‌گرفته و به رده اول می‌رسد؛ اما در اینجا قصد داریم تا به یک نرم افزار جدید در حوزه ارتباطات اشاره کنیم. Wispi یکی از اپلیکیشن‌هایی است که می‌خواهد تا در میان کاربران iOS و اندروید کمی متفاوت از بقیه عمل کند.

Cover

ویسپی با شعار تماس رایگان پای به عرصه دنیای فناوری گذاشته است. این نرم افزار در قابلیت‌های خود بر روی این موضوع تمرکز زیادی دارد.

نصب و راه اندازی اولیه Wispi

نصب و راه اندازی این نرم افزار رایگان، درست مثل سایر برنامه‌های ارتباطی روز بازار است. شما پس از نصب این برنامه، در منوی ابتدایی، بایستی شماره تلفنی که قصد دارید تا با آن توسط نرم افزار شناسایی شوید، وارد سازید.

verification

پس از ورود شماره تلفن، از شما تاییدیه‌ای اخذ شده و سپس می‌خواهد تا اعلام کنید دوست دارید کد تاییدیه چگونه به دست شما برسد. توسط SMS یا تماس از طرف نرم افزار!

SMS-Code

پس از مدت بسیار کوتاهی کد به دست شما می‌رسد که با ورود آن به قسمت مشخص شده، وارد نرم افزار خواهید شد.

Recieve-code

در ابتدا، ویسپی از شما می‌خواهد تا با اتصال به وب‌سایت فیس‌بوک، به راحتی آن دوستانی که از ویسپی استفاده می‌کنند را پیدا نمایید! البته برای این قسمت باید دست به دامان نرم افزارهایی خاص در کشورمان شوید!

FB

پس از گذشتن از این قسمت، صفحه ای باز شده که قابلیت‌های Wispi را به طور خلاصه برای شما شرح می‌دهد. این تصاویر را نیز به صورت گذرا دیده و وارد صفحه اصلی برنامه می‌شویم.

Start

پس از اولین ورود، به قسمت اکانت هدایت می‌شوید. در قسمت Account شما می‌توانید اطلاعات شخصی خود را به‌راحتی تغییر دهید.

account

صفحه اصلی برنامه از چند منوی ساده تشکیل شده است. در قسمت پایین آیکون ورود به قسمت‌هایی چون Chat ،Call History ،Contact و Social را می‌بینید.

wispi-2

در قسمت مخاطبین یا همان Contact شما می‌توانید لیست افراد را ببینید. در سمت چپ، مشخصات دوستانی که این نرم افزار را دارند دیده می‌شود. در قسمت میانی تمامی مخاطبین شما و نهایتا در سمت راست مخاطبین شبکه اجتماعی فیس‌بوک که از این نرم افزار بهره می‌برند، نشان داده می‌شود.

با توجه به جدید بودن این نرم افزار شاید با نصب اولیه آن، هیچ کدام از دوستانتان این برنامه را بر روی گوشی خود نداشته باشند.

قابلیت‌ها و ویژگی‌ها

همان‌طور که گفتیم، این نرم افزار قرار است بر پایه تماس و چت رایگان به شما خدمت کند. پس باید ببینیم که این اتفاق چگونه می‌افتد. اگر در لیست مخاطبین فردی وجود داشته باشد که ویسپی را نصب نموده باشد، در قسمت کانتکت‌ها و در زیر شاخه Wispi نشان داده می‌شود.

Chat

با لمس نام این مخاطب وارد قسمت دیگری می‌شویم. در این بخش مشخصات این فرد نشان داده شده و لیستی از امکاناتی که در اختیار شماست نیز مشخص شده است.

Chat-full

با ورود به قسمت Free Chat می‌توانید به راحتی با دوست خود البته در حالت آنلاین به چت کردن بپردازید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این قسمت، سیستم حذف پیام‌ها و تصاویر به صورت خودکار پس از چند ثانیه (10 ثانیه) است. در واقع شما پس از ارسال عکس به مخاطب خود، او با لمس و نگاه داشتن انگشتش بر روی عکس، تنها به مدت 10 ثانیه وقت دارد تا عکس مورد نظر را ببیند. پس از این مدت، نشانگر از 10 به صفر رسیده و عکس به طور خودکار پاک می‌شود.

در این قسمت شما به محض ورود به چت، با پیغامی روبرو می‌شوید که این موضوع را به طور کامل برایتان شرح داده است.

در قسمت چت، شما می‌توانید تصاویر خود را از دوربین، گالری و … ارسال کنید. لازم به ذکر است که سیستم ارسال عکس به صورت گفته شده یک آپشن بوده و شما می‌توانید از حالت عادی نیز بهره برده و آن را به راحتی و به طور دائم ارسال نمایید.

Chat-01

answer

به جز عکس، امکان ارسال صدا، فیلم، موزیک و… نیز وجود دارد. همچنین در قسمت شکلک‌ها امکانات جالبی در اختیار شماست. بهره‌گیری از استیکرهای مختلف، ارسال استیکرهای متحرک و انیمیشنی و همچنین صداهای پیش‌فرض در قالب استیکر از دیگر امکانات بخش چت ویسپی است.

animation
VOice

اما یکی دیگر از مهم‌ترین قابلیت‌های این نرم افزار، برقراری تماس رایگان در قالب اینترنت وای‌فای و یا دیتای سیم کارت شماست.

اگر کاربر مد نظر شما این نرم افزار را بر روی گوشی خود داشته باشید، شما به راحتی و با مراجعه به قسمت Call History و لمس گزینه keypad می‌توانید با او به صورت صوتی تماس بگیرید.

Call-01

اما اگر طرف مقابل شما این نرم افزار را نداشت، هنوز دست شما به طور کامل بسته نشده است. در این صورت شما می‌توانید با بهره‌گیری از اینترنت سلولار و دیتای گوشی خود، به راحتی با وی تماس بگیرید. البته جالب است بدانید که طرف مقابل به هیچ وجه متوجه نخواهد شد که شما در حال تماس با نرم افزار هستید. در این قسمت میزان شارژی به طور رایگان از سوی نرم افزار به شما اختصاص داده شده است.

متأسفانه این قابلیت تنها در حوزه شبکه دیتای سیم کارت فعال بوده و با اینترنت وای فای نمی‌توانید تماس رایگان با افرادی که این نرم افزار را ندارند، تجربه کنید.

call-sabet

همچنین در قسمت Social می‌توانید به محتوای انتخاب شده از سوی نرم افزار که در بخش‌های مختلفی صورت گرفته است، دسترسی داشته باشید.

Screenshot_2016-02-26-22-47-07

کلام آخر

به طور کلی، این نرم افزار می‌تواند با قابلیت‌هایی که دارد، یکی از گزینه‌های ارتباط‌های اجتماعی شما باشد. همچنین تماس رایگان به صورت وای‌فای و شبکه دیتا در کنار قابلیت‌های جدید چت می‌تواند Wispi را به زودی به یکی از اپ‌های معروف و محبوب ایران تبدیل کند.

bazar-logo

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید