بررسی اپلیکیشن Live IRIB: تلویزیون ملی در گوشی شما!

0

پس  از ارایه‌ اپلیکیشن‌های مختلف برای تماشای برنامه‌های صدا و سیما از طرف برنامه سازان، این بار خود صدا و سیما دست به‌کار شد و  نرم افزار اختصاصی خود با نام Live IRIB را منتشر کرد تا علاقه‌مندان به برنامه‌های تلویزیون و رادیو، راحت‌تر بتوانند برنامه‌های مورد علاقه خود را از طریق آن پیگیری کنند. با ما در آی‌تی‌رسان همراه باشید تا نگاهی به این برنامه داشته باشیم.

امکان دریافت و مشاهده ۲۸ شبکه تلویزیونی، ۳۰ شبکه رادیویی و ۱۱سیمای استانی، Live IRIB را به یکی از کامل‌ترین برنامه‌ها در این حوزه تبدیل کرده است. برای استفاده از این برنامه شما نیاز به دسترسی به اینترنت خواهید داشت. با اجرای اپلیکیشن، پس از بررسی ارتباط اینترنت توسط برنامه، به صفحه اصلی که لیست شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی را نمایش می‌دهد، منتقل خواهید شد. برای راحتی کار جستجو میان شبکه‌های مختلف، کانال‌های تلویزیونی دسته بندی شده‌اند. شما می‌توانید کانال تلویزیونی را در بخش‌های مذهبی، ورزش و سرگرمی، خبری و برون مرزی مشاهده کنید.

Screenshot_2016-06-19-16-00-42

اگر با نرم افزارهای پخش تلویزیون کار کرده باشید، حتما مشاهده کرده‌اید که این برنامه‌ها برای پخش تلویزیون، از یکی از پخش کننده‌های ویدیو گوشی استفاده می‌کنند. Live IRIB به طور مستقیم و بدون نیاز به نرم افزار جانبی دیگر، این کار را انجام می‌دهد.

از دیگر نکات مثبت این برنامه، امکان مشاهده لیست پخش همه شبکه‌ها اعم از رادیو و تلویزیون است. همچنین می‌توانید شبکه‌های مورد علاقه خود را در یک لیست جدا قرار دهید تا راحت‌تر به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

Screenshot_2016-06-19-16-00-14

رابط کابری ساده و آسان و کیفیت قابل قبول شبکه‌های تلویزیونی، در کنار اینکه Live IRIB قابلیت سرویس دهی به ۵۰.۰۰۰ کاربر برای تماشای همزمان را دارد، این نرم افزار را به یکی از بهترین نرم افزارهای منتشر شده در این زمینه بدل کرده است.

یکی از مشکلات این برنامه، این است که شبکه‌های تلویزیون همگی با یک کیفیت یکسان پخش می‌شود. بهتر بود کانال‌ها با کیفیت‌های مختلف ارایه می‌شدند تا کاربران با هر سرعت اینترنتی که دارند، بتوانند کانال‌ها را دریافت کنند. همچنین بزرگترین مشکل این برنامه، بیرون نیامدن از برنامه در زمان خرابی اتصال اینترنت است که شما را وادار می‌کند تا مدت زیادی منتظر بمانید یا اینکه دستگاه خود را ریست کنید! همچنین از ضعف‌های این برنامه، دو بخش ویدیو و تازه‌ها هستند که در منو پایین برنامه قرار دارند که اجرا نمی‌شوند و امیدواریم در نسخه‌های جدید، امکاناتی را هم در این دو بخش قرار دهند.

در نهایت، این برنامه‌ برای همه افرادی که صدا و سیما ایران را دنبال می‌کنند، مناسب است و این امکان را می‌دهد که بتوانند از مشاهده برنامه‌های مورد علاقه خود لذت ببرند. این برنامه برای هر دو پلتفرم اندروید و IOS منتشر شده است.

bazar-logo

نوشته بررسی اپلیکیشن Live IRIB: تلویزیون ملی در گوشی شما! اولین بار در – آی‌تی‌رسان پدیدار شد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید