بررسی بازی باقلوا: ساده و شیرین ولی اعتیادآور!

0

مدتی است که بازار بازی‌های کوچک و ساده ایرانی داغ شده است. بازی‌هایی اعتیادآور که باعث می‌شوند ساعت‌ها خود‌ را سرگرم آنها کنیم و از زمان غافل شویم! یکی از این بازی‌ها که چند وقتی است همه را اسیر خود کرده و همچون اسمش برای کابران شیرین است، باقلوا نام دارد. باقلوا از آن دسته بازی‌های ساده و بدون زرق و برق‌های گرافیکی است. تنها کاری که باید در این بازی انجام دهید، حدس کلمه است!

۰۰۲

روند بازی به این صورت است که تعدادی حرف نامرتب در یک مربع در کنار هم جمع شده‌اند و شما باید با کنارهم قراردادن آن‌ها یک کلمه واحد بسازید. تعداد حرف‌ها از ۴ عدد شروع شده و حتی به ۸ حرف هم می‌رسند. روند بازی بسیار راحت و آسان بوده اما باز با این وجود یک پیرمرد دانا در طول مسیر همراه شما وجود دارد تا شما را راهنمایی کند. اگرچه در اولین مراحل بازی کلمات آسان و به‌راحتی قابل حدس زدن هستند، اما مرحله به مرحله کلمات سخت‌تر شده و حتی در مراحل آخر به گروه کلمات تبدیل می‌شوند.

در طول مسیر سه راهنما برای یاری‌رسانی به شما وجود دارد که استفاده از هرکدام نیاز به مصرف تعداد مشخصی از سکه را دارد. این سکه‌ها در طول مسیر بازی با صعود به یک مرحله بالا‌تر بدست می‌آیند.

۰۰۳

اولین راهنمای موجود “حرف” نام دارد و استفاده از آن، یک حرف از کلمه موردنظر را نشان می‌دهد. دومین راهنما “اشاره” نام دارد. استفاده از این راهنما یک اشاره دور به کلمه هدف می‌کند و یا متضاد یا مترادف کلمه مورد نظر را برای حدس راحت‌تر به شما نشان می‌دهد. سومین راهنما “کلمه” نام دارد و زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که توانایی حدس یک کلمه را نداشته باشید و در این صورت با این گزینه از آن مرحله رد شده و کلمه نمایش داده می‌شود.

در قسمت بالایی محیط بازی آیکون سبد خرید و یا عبارت خرید سکه نمایش داده می‌شود که شما در این قسمت می‌توانید با پرداخت درون برنامه‌ای توسط نرم افزار بازار به افزایش تعداد سکه‌ها بپردازید.

در قسمت پایین و سمت چپ رابط کاربری، آیکون تنظیمات وجود دارد که شامل کلید بازگشت به عقب، اجرا و یا قطع کردن موسیقی و کلید راهنماست. رابط کاربری استفاده شده در این بازی کیفیت آن‌چنان خوبی ندارد و ممکن است بعد از مدتی خسته کننده به نظر برسد اما روند جذاب بازی باعث نادیده گرفتن آن می‌شود.

باقلوا از همان روند اعتیادآوری بازی‌های ایرانی استفاده می‌کند و از ابتدای معرفی تا به امروز با بیش از یک میلیون بار نصب در مارکت بازار، بسیار موفق عمل کرده است. شما نیز می‌توانید از طریق لینک زیر و نصب آن به جمع یک میلیونی باقلوا وارد شوید.

bazar-logo

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید