بررسی بازی سبقت، اولین بازی در سبک درگ!

0

com.papataامروز در سایت چرخان به سراغ یک بازی دیگر در سبک درگ رفته‌ایم. دنیای بازی‌های تلفن همراه شاید برای ما جایگاه تفریح و سرگرمی داشته باشد اما شرکت‌های بزرگ دنیا به چشم یک تجارت برای کسب درآمد به این قضیه نگاه می‌کنند. یکی از استودیوهای ایرانی در زمینه طراحی بازی استودیو پاپاتا است. این استودیو یک بازی هیجان‌انگیز در سبک درگ روانه مارکت‌های اندرویدی کرده است که نقاط قوت زیادی دارد و به طبع نقاط منفی و کاستی‌هایی نیز دارد.

photo_2016-05-04_10-33-09

در ابتدا که تصاویر تبلیغاتی بازی منتشر شد ما منتظر یک بازی مسابقه‌ای با گرافیک فوق‌العاده و کیفیت عالی بودیم اما با نصب بازی روی گوشی تلفن همراه خود کمی دچار ناامیدی شدیم. چرا که گرافیک بازی به خوبی تریلر بازی نبود. چقدر خوب می‌شد که شرکت سازنده این بازی به‌جای آنکه بیشتر به فکر کسب درآمد از محصول خود باشد، کمی هم به کیفیت کار فکر می‌کرد. گرافیک بازی از همه لحاظ دچار ضعف است و بیشتر به بازی‌های دوبعدی فلش شباهت دارد. کاربر در این بازی فقط یک کار باید انجام دهد آن‌هم تعویض دنده است، بنابراین از این جهت هم سبقت کمی کسل کننده خواهد بود. در سبقت شما تنها می‌توانید در حالت آنلاین بازی کنید که همه مسابقات هم یک شکل طراحی شده‌اند. بیشتر بازی‌های سبک درگ برای آنکه گیمر از بازی لذت ببرد علاوه بر گرافیک خوب، بخش‌های متنوعی را طراحی می‌کنند. اما در سبقت مسیر بازی که ثابت است و انتظار آب و هوای متغیر یا حتی مسابقه در شب را هم که نباید داشته باشیم. تمام تنوع مسابقات این است که شاید اگر در یک مسابقه شروع خوبی نداشته باشید یا نتوانید به موقع دنده‌ها را عوض کنید بازنده خواهید شد که آن هم به ندرت پیش می‌آید. البته سازندگان بازی بخش‌های جدیدی را درنظر دارند که قرار است در آپدیت‌های بعدی، اضافه شود.

یک نکته منفی که شاید آخرین نقطه ضعف سبقت باشد، عدم تنوع در خودروها و تجهیزات آنها است. شما تنها از بین ۶ خودرو می‌توانید یکی را  با توجه به میزان پول صندوق خود خریداری کنید. اما اگر این بازی را بخواهیم با دنده ۲ مقایسه کنیم متوجه تعداد بیشتر خودروها و تجهیزات در بازی دنده۲ می‌شویم.

photo_2016-05-04_10-32-59

زمانی که شما وارد بازی می‌شوید در ابتدا مربی شما به نام کامران، راهنمایی های لازم را جهت آشنایی با بخش ها و امکانات مختلف ارائه می‌دهد و در طول پیشرفت همراهتان خواهد بود. و پس از انتخاب نام کاربری خود، یک خودرو ژیان در اختیارتان قرار داده می‌شود که با آن مسابقات خود را آغاز کنید. افزایش سطح قدرت موتور، جعبه دنده و مخزن نیتروژن، تغییر رنگ و ظاهر ماشین از جمله بخش‌هایی است که شما با شارژ حساب خود از طریق کافه بازار می‌توانید آنها را ارتقاء ببخشید.

photo_2016-05-04_10-33-13

امکان کل‌کل در بازی برای مهیج شدن آن بسیار خوب است ولی نه با عباراتی مثل «خیلی بی‌عرضه‌ای»، «گاری سوار» که با فرهنگ ایرانی جور در نمی‌آیند. این کلمات شکل و بار معنایی زیبایی به‌خصوص برای قشر نوجوان و خردسال ندارند. بازی سبقت یک نمونه خوب در بین بازی‌های داخلی است اما نسبت به نمونه‌های خارجی راه دشواری را پیش رو دارد. شما میتوانید از لینک زیر، بازی سبقت را دانلود نمایید:

bazar-logo

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید