بررسی بر روی DNA نشان می دهد گونه های دیگری از انسان ها وجود داشته اند

0

بررسی بر روی DNA نشان می دهد گونه های دیگری از انسان ها وجود داشته اند

پیدایش حیات بر روی زمین و منشا حضور انسان ها بر روی این کره زیست پذیر یکی از بنیادی ترین سوالات پیش روی دانشمندان و محققان است. با وجود تحقیقات گسترده هنوز نمی توان پاسخی قطعی برای این پرسش در نظر گرفت و به نظر می رسد با یافتن هر بخش جدید، طیف گسترده ای از سوالات بی پاسخ بیشتر نیز به دست می آیند. اخیرا بررسی ها بر روی DNA انسان نشان داده است که احتمالا گونه های دیگری از این موجودات نیز بر روی زمین زندگی می کرده اند. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

یکی از مواردی که به مقبولیت نسبی به همه دانشمندان رسیده، گسترش جمعیت از آفریقای کنونی است که اکثر جوامع نئاندرتالی در آن زندگی می کرده اند. با این حال تحقیقات اخیر بر روی مجموعه کامل ژنوم های DNA افرادی که در جزیره آندامان در آسیای جنوب شرقی زندگی می کنند و مقایسه آنها با مردم هند نشان می دهد که بخش عظیمی از DNA وجود دارد که قابل تطابق با مردم نقاط دیگر زمین نیست و البته هیچ شباهتی به نئاندرتال ها و یا حتی موجودات دیگری مانند دایناسورها هم ندارد. نتایج این تحقیق که در نشریه Nature Genetics به چاپ رسیده عنوان می کند که احتمالا اجداد انسان هایی که امروزه در مناطق اقیانوس آرام زندگی می کنند متعلق به گونه دیگری به جز اجداد نئاندرتال ها و یا انسان های کنونی می باشند. بنا بر نتایج این تحقیق، احتمالا این گروه یک گونه کاملا جدید و مجزا هستند و البته احتمال وجود نسبتی بین آنها و دسته دیگری از انسان ها یعنی Homo erectus نیز وجود دارد. اجداد انسان های کنونی بعدها بر این گروه غلبه کرده و به جمعیت برتر بر روی زمین تبدیل شده اند.

گفته می شود که اجداد ما ابتدا در آفریقا زندگی می کرده اند و بعدها با مهاجرت به مناطق جدید زمین مانند آسیا و اروپا با سایر گونه های انسانی پیوند خورده و نسل های جدیدتری را تشکیل داده اند. همچنین به نظر می رسد که نئاندرتال ها پیش از ما در اروپا زندگی می کرده اند و بعدها به دلیل انتخاب طبیعی از چرخه حیات محو شده اند. این اکتشاف می تواند سوالات بسیار زیادی را برای محققین این زمینه ایجاد کند و البته شاید بتواند ما را یک گام دیگر به کشف منشا زندگی انسان ها بر روی زمین نزدیک کند.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید