بررسی دوربین پرچمداران (دوربین ها را آماده کنید)

0

بررسی دوربین پرچمداران (دوربین ها را آماده کنید)

در گوشی های هوشمند جدید، دوربین یکی از فاکتور های مهم است. وجود دوربین قدرتمند در گوشی ها هم از نظر شرکت تولید کننده از اهمیت بالایی برخوردار است و هم از نظر خریداران و کاربران. یکی از مواردی که در این گجت ها با سرعت بالایی در حال رشد است، کیفیت دوربین ها است. امسال دیگر جنگ بر سر مگاپیکسل نبود و شرکت های تولید کننده کیفیت عکس ها را در اولویت کار خود قرار داده اند. وجود سنسورهای قدرتمند پرچمداران جدید را به رقیبانی برای دوربین های حرفه ای قرار داده است. بهترین روش برای درک بهتر دوربین پرچمداران جدید، مقایسه آنها در شرایط یکسان است. ما این کار را برای  شما مخاطبین عزیز انجام داده ایم و امیدواریم این بررسی جدا از دیگر قابلیت های هر گوشی، عملکرد دوربین ها را به طور شفافتری به شما نشان دهد.

 

معرفی

Samsung Galaxy S7 : در زمان معرفی این پرچمدار، دوربین آن که به جای 16 مگاپیکسل از 12 مگاپیکسل استفاده می کرد همگان را با سوال روبرو کرد که آیا توان رقابت با دوربین پرچمداران رقیب را دارد یا نه؟ اما پس از مدتی کوتاه مشخص شد که با دوربینی بسیار قدرتمند و خوب روبرو هستیم. این گوشی از یک سنسور 12 مگاپیکسل با f/1.7 و دهانه 26 میلی متری استفاده می کند. از ویژگی های این دوربین می توان به فوکوس خودکار، فوکوس لیزری، OIS، HDR قدرتمند و فیلمبرداری 4K اشاره کرد. دوربین ثانویه محصول سامسونگ از نوع 5 مگاپیکسل با  f/1.7 و دهانه 22 میلی متری و قابلیت HDR است. (دوربین این گوشی تمام تلاش خود را می کند تا نویز را از تصویر حذف کند و یکی از دلایل برتری این دوربین همین موضوع است).

S7

 

LG G5 : گوشی ماژولاری که تحسین همگان را همراه خود داشت. این محصول ال جی در کنار ویژگی های منحصر به فرد خود از 2 دوربین استفاده می کند که یک دوربین از نوع 16 مگاپیکسلی با f/1.8 است و یک دوبین از نوع 8 مگاپیکسل با f/2.4 است. ویژگی های این دوربین عبارت اند از فوکوس خودکار، فوکوس لیزری، OIS سه محوره قدرتمند، HDR و نهایت زاویه 135 درجه که ممکن است نظر بسیاری از کاربران را به سوی خود جلب کند. فیلم برداری این محصول با گزینه های بسیار خوبی همراه است که نمی توان به سادگی از کنار ویژگی های آن گذشت. دوربین ثانویه از نوع 8 مگاپیکسل با f/2.0 است. (شارپ بودن عکس ها از مزیت دوربین این گوشی است).

G5

 

HTC 10 : پس از شکست های پی در پی اچ تی سی در پرچمدار جدید خود از ویژگی های متمایزی استفاده کرده است که دوباره در بالای جدول فروش قرار گیرد. این پرچمدار از دورین 12 مگاپیکسل با  f/1.8 ودهانه 26 میلی متری استفاده می کند. ویژگی هایی مانند فوکوس خودکا، فوکوس لیزری، OIS، HDR و فیلم برداری خوب از مزیت های این دوربین است. دورین ثانویه این گوشی از نوع 5 مگاپیکسل با f/1.8 و دهانه 23 میلی متری است که برای اولین بار از لرزشگیر اپتیک در آن استفاده شده است و می توان با خیال راحت سلفی های مناسبی را خلق کرد. (رنگ سبز به شکل خوبی در عکس های ثبت شده با دوربین این گوشی خود را نشان می دهند).

HTC10

 

Huawei P9 : هوآوی در پرچمدار جدید خود سعی کرده است تا در بخش دوربین از ویژگی های متمایزی برخوردار باشد. همکاری این شرکت با شرکت لایکا باعث شده است تا انتظارات از دوربین این گوشی بالا رود. این گوشی از 2 دوربین با سنسور 12 مگاپیکسل با f/2.2 و دهانه 27 میلی متری استفاده می کند که یکی از سنسور ها بر اساس RGB عکسبرداری می کند و سنسور دیگر مربوط به عکس های سیاه و سفید است. از ویژگی های دوربین این محصول می توان به فوکوس خودکار، فوکوس لیزری و HDR اشاره کرد. متاسفانه در دوربین این محصول از OIS خبری نیست و برای ثبت یک عکس مناسب باید تلاش زیادی را به خرج داد. فیلم برداری این محصول در حداکثر دقت 1080 پیکسل انجام می شود. دوربین ثانویه P9 از نوع 8 مگاپیکسل با f/2.4 است که عملکرد خوبی را از خود به جای گذاشته است و می تواند دوستداران سلفی را خوشنود سازد. (دوربین ثانویه خوب در کنار رنگ های متعادل).

P9

 

Samsung Galaxy Note5 : نوت 5 را به عنوان پرچمدار سال قبل انتخاب کرده ایم تا ببینیم توان مقابله با دوربین پرچمداران جدید را دارد یا خیر؟ این محصول از یک سنسور 16 مگاپیکسل با f/1.9 و دهانه 28 میلی متری استفاده می کند. از ویژگی های دوربین این محصول می توان به فوکوس لیزری، فوکوس خودکار، OIS، HDR و فیلم برداری 4K اشاره کرد. دوربین ثانویه این محصول از نوع 5 مگاپیکسل با f/1.9 و دهانه 22 میلی متری است که می تواند از HDR در این قسمت هم استفاده کرد. (همچنان پا به پای پرچمداران جدید می تواند خود نمایی کند).

NOTE 5

 

در عکس های گرفته شده نور خورشید روبروی لنز بود و قدرت دوربین در پردازش سایه ها مد نظر قرار داشت. 

G5HTC10NOTE5P9S7

 

در این عکسها تنظیمات در حالت دستی اعمال شده است و عکسها در ساعت 23.00 گرفته شده است. ایزو 100- سرعت شاتر 2.0- فوکوس خودکار

G5HTC10NOTE5P9S7

 

در این عکس ها حداکثر زوم و عملکرد دوربین در این حالت و خوانایی آنها مهم است. 

 

G5HTC10NOTE5P9S7

 

بررسی دوربین ثانویه در این بخش. 

 

G5HTC10NOTE5P9S7

 

جزئیات در عکس از موارد مورد نظر بوده است. 

 

G5HTC10NOTE5P9S7

 

رنگ های ثبت شده در این عکسها مهم هستند. 

G5HTC10NOTE5P9S7

 

انتخاب دوربین برتر را می گذاریم به عهده شما مخاطبین عزیز تا بر اساس نظر شما بهترین دوربین را اعلام کنیم. منتظر نظرات شما هستیم…

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید