بررسی شایع‌ترین بیماری‌های عفونی کودکان در همایش سالانه تهران

0

یازدهمین همایش سالانه انجمن عفونی کودکان ۲۰ تا ۲۲ آبان ماه جاری در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیماری های میکروبی و ویروسی، شایع ترین بیماری های عفونی کودکان به شمار می رود، ادامه داد: در این همایش در مورد شیوه های نوین این بیماری ها و نیز بیماری های قارچی در کودکان در کنار مباحثی همچون واکسیناسیون، مصرف آنتی بیوتیک ها، مقاومت های میکروبی، بیماری های بازپدید و نو پدید، مباحث جدیدی ارایه می شود تا علاوه بر افزایش اطلاعات پزشکان مرتبط با این حوزه، اطلاعات آنان به روز شود.

بلورساز ادامه داد: از دیگر اهداف برپایی این کنگره، ارایه درمان های جدید بر اساس استانداردهای روز دنیاست.

وی اظهار داشت: در این کنگره بیش از ۱۰۰ سخنران که همگی جزو استادان برجسته رشته عفونی کودکان هستند از سراسر کشور حضور داشته در مورد آخرین دستاوردهای علمی این رشته و تجربیات خود بر اساس شواهد و قراین پزشکی به سخنرانی خواهند پرداخت.

به گفته رئیس انجمن عفونی کودکان در این کنگره علاوه بر سخنرانی ها، میزگردهایی با موضوعات مختلف از جمله عفونت های تنفسی کودکان و عفونت های بازپدید و نوپدید از قبیل بیماری مرس، سارس، آنفلوآنزای مرغی و…، برپا می شود.

وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون و واکسن های جدید، موضوع یکی دیگر از کارگاه های این کنگره سه روزه است، ادامه داد: واکسن های جدید و چالش های واکسیناسیون در ایران و نیز پاسخ به این پرسش که آیا تزریق این واکسن های جدید در ایران برای کودکان ضروری است یا خیر، عوارض و مشکلات احتمالی واکسن ها و…، نیز مورد بحث و بررسی متخصصان قرار خواهد گرفت.

بلورساز اظهار داشت: بیماری سل یکی دیگر از میزگردهای این کنگره سه روزه است. همچنین در این کنگره، مسئله مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها و عوارض و گرفتاری های ناشی از آنها به ویژه مقاومت آنتی بیوتیک به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد.

وی گفت: در این کنگره همچنین مراکز تحقیقاتی عفونی کودکان در مورد نتایج تحقیقات خود و مطالبی را ارایه خواهند کرد. در ضمن کارگاه پزشکی قانونی از دیگر کارگاه های این کنگره است که در آن مشکلات پزشکان در این حوزه ارایه می شود.

همزمان با برپایی یازدهمین همایش سالانه انجمن عفونی کودکان، نمایشگاهی برپا خواهد شد که در آن داروهای مختلف از جمله آنتی بیوتیک ها، مکمل ها و سایر داروهای مورد نیاز متخصصان عفونی کودکان ارایه می شود.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید