بررسی عملکرد پردازنده های مرکزی در اجرای بازی Mirror's Edge Catalyst

0

بررسی عملکرد پردازنده های مرکزی در اجرای بازی Mirror's Edge Catalyst

پس از بررسی نوع عملکرد کارت های گرافیک دو برند انویدیا و AMD در امر اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst که ساعاتی قبل نتایج مربوط به آن در قالب دو مطلب مجزا در وب سایت سخت افزار منتشر گردید، قصد آن داریم تا این بار نحوه ی عملکرد تعدادی از پردازنده های مرکزی مهم بازار در زمینه ی اجرای این بازی جدید را هم بررسی نماییم. به این منظور می توانید در ادامه ی مطلب پیش رو با ما همراه باشید.

 

همانند دو مطلب دیگر امروز ما که به نوع عملکرد پردازنده های مرکزی دو برند انویدیا و AMD در امر اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst اختصاص داشتند، نتایج مربوط به بررسی کارایی پردازنده های مرکزی اجرا کننده ی بازی Mirror’s Edge Catalyst نیز توسط وب سایت روسی Game GPU به دست آمده است و ما در قالب برخی توضیحات اضافه به بازتاب آن در این جا پرداخته ایم. به منظور بررسی عملکرد پردازنده های مرکزی در امر اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst ، گروه مذکور از 16 پردازنده ی مختلف در طی انجام آزمایش این بازی استفاده کرده است که تمامی آن ها در ترکیب با کارت گرافیک مدل Geforce GTX 980 Ti به اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst تحت کیفیت تصویری 1920 در 1080 پیکسلی با تنظیمات گرافیکی الترا پرداخته اند.

 MEC5

در تصویر بالا می توانید میزان نرخ فریم دریافتی از بازی Mirror’s Edge Catalyst در حالت متوسط و کمینه را به موجب بهره گیری از توان فنی تمامی 16 مورد از پردازنده های مرکزی موجود در لیست فوق که به دو برند اینتل و AMD تعلق دارند، در جریان اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst ، مشاهده نمایید. همان گونه که از نتایج ترسیم شده در تصویر فوق کاملاً مشهود به نظر می رسد، تمامی پردازنده های مورد بررسی قرار گرفته در این آزمایش در ترکیب با هر کدام از پردازنده های گرافیکی موجود در بازار که از توان سخت افزاری مناسبی بهره ببرد قادر به اجرای بهینه ی بازی Mirror’s Edge Catalyst تحت تنظیمات گرافیکی الترا و کیفیت تصویری 1920 در 1080 پیکسلی خواهد بود. همچنین با توجه به تصاویر زیر می توان از نوع عملکرد پردازشی پردازنده های مرکزی اجرا کننده ی بازی Mirror’s Edge Catalyst به تفکیک تعداد هسته های پردازشی موجود در آن ها و همچنین به تفکیک دو برند اینتل و AMD با خبر شد. در مجموع نتایج این بررسی نشان از آن دارد که حتی به کمک پردازنده های مرکزی مدل Intel Core i3 هم می توان بازدهی خوبی را از فرآیند اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst دریافت کرد و در صورت بهره بردن از کارت گرافیک مناسب برای دریافت نرخ فریم دلخواه از اجرای این بازی اجبار و نیاز چندانی به استفاده از پردازنده های پر توان و نسبتاً گران قیمت موجود در بازار برای دریافت بازدهی مطلوب از فرآیند اجرای این بازی نخواهد بود.

 MEC6

MEC7

پس از بررسی عملکرد پردازنده های مرکزی در امر اجرای بازی Homefront: The Revolution بد نیست به سراغ میزان حافظه ی رم مورد نیاز برای اجرای این بازی در حالت بهینه برویم و این موضوع را نیز همانند بخش های پیشین این متن (و دو متن پیشین امروز) مورد بررسی قرار دهیم. بر اساس بررسی های صورت گرفته در بازی Mirror’s Edge Catalyst به منظور اجرای این بازی تحت کیفیت تصویری 1920 در 1080 پیکسلی و بر اساس تنظیمات گرافیکی الترا، برای آن دسته از سیستم های کامپیوتری که از 6 گیگا بایت رم در معماری ساختاری خود بهره می برند، میزان حافظه ی مصرف شده در بازی  Mirror’s Edge Catalys  تحت کیفیت تصویری 1920 در 1080 پیکسلی و بر اساس تنظیمات گرافیکی الترا رقمی معادل 5.9 گیگا بایت خواهد بود. اندازه ای که میزان مربوط به  آن در سیستم های کامپیوتری مبتنی بر 8 گیگا بایت رم به رقم تقریبی 7.5 گیگا بایت می رسد. علاوه بر آن میزان رقم یاد شده در سیستم های کامپیوتری مبتنی بر 16 گیگا بایت رم به رقم تقریبی 8.2 گیگا بایت رسیده و مقدار آن در سیستم های کامپیوتری مبتنی بر 32 گیگا بایت رم هم به رقم 8.7 گیگا بایت خواهد رسید. به این ترتیب می توان نتیجه گرفت که بازی Mirror’s Edge Catalyst به منظور اجرای بهینه ی خود بر روی پلتفرم PC از لحاظ میزان رم مورد استفاده قرار گرفته نیز همانند میزان حافظه ی گرافیکی مورد نیاز، نسبت به بسیاری از عناوین روز بازی پر چالش تری به شمار می رود. مسلماً این بازی به دلیل نوع خاص گیم پلی (که در عنوان نخست این مجموعه نیز کاملاً مشهود بود) مخاطبان خاص خود را خواهد داشت و به طور حتم این دسته از مخاطبان برای اجرای بهینه ی بازی Mirror’s Edge Catalyst بر روی پلتفرم PC با تمامی این چالش های فنی کنار خواهند آمد.  

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید