بررسی عملکرد پردازنده های گرافیکی در اجرای بازی Mirror's Edge Catalyst (بخش پایانی)

0

بررسی عملکرد پردازنده های گرافیکی در اجرای بازی Mirror's Edge Catalyst (بخش پایانی)

در بخش نخست این مطلب به اتفاق یکدیگر از کیفیت عملکرد تعداد مشخصی از پردازنده های گرافیکی دو برند انویدیا و AMD در امر اجرای مطلوب بازی Mirror’s Edge Catalyst تحت کیفیت تصویری 1920 در 1080 پیکسلی و تنظیمات گرافیکی الترا آگاه شدیم. در ادامه ی همین بحث قصد داریم در قالب متن پیش رو این بار نگاهی به عملکرد پردازنده های گرافیکی بررسی شده در بخش نخست این مطلب در امر اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst تحت دو کیفیت تصویری 1440 پیکسلی و کیفیت تصویری 4K در حالت تنظیمی الترا (در بخش تنظیمات گرافیکی این بازی) داشته باشیم.  

 

 

همان گونه که در بخش نخست این مطلب هم به آن اشاره گردید نکات عنوان شده در این متن بر اساس بررسی صورت گرفته توسط وب سایت روسی Game GPU تنظیم شده اند و تمامی نتایج حاصل از نوع عملکرد کارت های گرافیک شناخته شده ی دو برند انویدیا و AMD در جریان اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst بر اساس نتیجه هایی که توسط منبع مذکور به دست آمده اند گرفته شده است. در بخش نخست این مطلب با بررسی کارایی پردازنده های گرافیکی دو برند انویدیا و AMD در فرآیند اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst تحت کیفیت تصویری 1920 در 1080 پیکسلی و تنظیمات گرافیکی الترا با این نتیجه مواجه بودیم که بخش عمده ای از پردازنده های گرافیکی مورد آزمایش قرار گرفته در جریان این بررسی به خوبی از پس اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst تحت کیفیت تصویری و تنظیمات گرافیکی یاد شده بر آمده اند. همچنین نتایج مربوط به نوع عملکرد هر کدام از محصولات دو برند مذکور در جریان اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst را هم به اتفاق یکدیگر مشاهده کردیم. حال نوبت به آن رسیده است تا نظیر همین موارد را در رابطه با کیفیت تصویری 2560 در 1440 پیکسلی هم مورد بررسی قرار دهیم.

 me2

در تصویر بالا می توان عملکرد پردازنده های گرافیکی دو برند انویدیا و AMD را در جریان اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst تحت کیفیت تصویری 2560 در 1440 پیکسلی و تنظیمات گرافیکی Very High یا همان Ultra مشاهده کرد. بر اساس برآمد حاصل شده از این بررسی می توان این گونه نتیجه گرفت که عملکرد نهایی کارت های گرافیک مورد آزمایش قرار گرفته در امر اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst تحت کیفیت تصویری 2560 در 1440 پیکسلی و حالت تنطیمی الترا تقریباً چیزی شبیه به حالت قبل یعنی کیفیت تصویری تمام اچ دی بوده است. به این ترتیب که اگر ملاک اصلی را بر اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst با کیفیت کنسولی (نرخ خروجی 30 فریم در ثانیه به شکل متوسط و میانگین) قرار دهیم، باز هم مشاهده می شود که به جز محصول پایانی این لیست یعنی کارت گرافیک Radeon HD 7950 سایر پردازنده های موجود در لیست فوق از پس اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst تحت تنظیمات گرافیکی الترا و کیفیت تصویری 2560 در 1440 پیکسلی بر خواهند آمد. اما اگر بخواهیم ملاک نهایی را بر اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst با نرخ فریمی بیش از میزان متوسط 40 فریم در ثانیه قرار دهیم باید لیست گزینه های موجود در لیست فوق را کاهش داده و 7 محصول پایانی لیست را از بین گزینه های قابل انتخاب در این زمینه حذف کنیم.  

 me3

بر خلاف دو کیفیت تصویری 1920 در 1080 پیکسلی و همچنین کیفیت تصویری 2560 در 1440 پیکسلی که هر کدام از آن ها نمایندگان قابل اتکایی به منظور اجرای بهینه ی بازی Mirror’s Edge Catalyst تحت تنظیمات گرافیکی Ultra داشتند، در کیفیت تصویری 3840 در 2160 پیکسلی شاهد این نکته هستیم که به جز محصول قرار گرفته در نخستین جایگاه لیست فوق، تقریباً هیچ کدام از کارت های گرافیکی موجود در این لیست عملکرد ایده آلی را در امر اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst تحت تنظیمات گرافیکی Ultra از خود به نمایش نگذاشته اند. شاید بتوان ادعا کرد که نتایج حاصل از این بررسی نشان از آن دارد که بازی Mirror’s Edge Catalyst گزینه ی چندان مناسبی برای اجرا توسط یک کارت گرافیک تحت کیفیت تصویری 3840 در 2160 پیکسلی و تنظیمات گرافیکی بیشینه به شمار نمی رود و شاید بهتر آن است که علاقه مندان به اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst تحت کیفیت تصویری مذکور و تنظیمات گرافیکی الترا از انجام این هدف دست کشیده و به کیفیت های تصویری پایین تر بسنده کنند (و یا این که همان ورزش را ادامه دهند!). البته همان گونه که در تصویر فوق مشاهده می شود ترکیب SLI هم در این شرایط چندان پاسخگو نیست و در کل شاید نتوان بر روی اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst تحت تنظیمات گرافیکی الترا و کیفیت تصویری 4K توسط محصولات موجود در این لیست حساب چندان ویژه ای باز کرد. در هر صورت بهتر است به منظور بهره مندی از کیفیت اجرای مناسب در بازی Mirror’s Edge Catalyst تحت تنظیمات گرافیکی الترا به سراغ کیفیت های تصویری پایین تر از حالت 4K رفته و اجرای روان گیم پلی این بازی را فدای بهره مندی از کیفیت تصویری بالاتر در حالت و شرایطی غیر بهینه نکرد.

 me4

در این میان با توجه به نتایج به دست آمده از بررسی عملکرد کارت های گرافیک دو برند انویدیا و AMD در امر اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst شاید بتوان این بازی را یک بازی نسبتاً پر چالش برای پردازنده های گرافیکی مختلف محسوب کرد. چالشی که شامل حال بهره گیری از میزان حافظه ی گرافیکی این پردازنده ها در جریان اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst نیز می شود. به بیان دقیق تر فرآیند اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst توسط کارت های گرافیک مختلف دو برند انویدیا و AMD به طور میانگین حافظه ای گرافیکی به میزان حدودی 3 گیگا بایت را تحت کیفیت تصویری 1920 در 1080 پیکسلی و تنظیمات گرافیک Ultra از این محصولات طلب می کند. رقمی که در رابطه با اجرای این بازی تحت کیفیت تصویری 2560 در 1440 پیکسلی به 4 گیگا بایت خواهد رسید و در رابطه با کیفیت تصویری 3840 در 2160 پیکسلی باز هم میزان آن افزایش می یابد. در مجموع به منظور اجرای نسبتاً روان بازی Mirror’s Edge Catalyst تحت کیفیت تصویری 3840 در 2160 پیکسلی و تنظیمات گرافیکی Ultra بهتر است از پردازنده های گرافیکی با میزان حافظه ای بیش از 6 گیگا بایت استفاده شود. در هر صورت می توان گفت که بازی Mirror’s Edge Catalyst به دلیل بهره گیری از توان فنی آخرین نسخه ی موتور گرافیکی فراست بایت و استفاده از افکت های تصویری گوناگون در کنار رخ دادن رویداد های این بازی در محیطی Open World توان فراوانی را از پردازنده های گرافیکی اجرا کننده ی آن طلب می کند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید