بررسی عملکرد کارت های گرفیک در بازی The Division (بخش پایانی)

0

بررسی عملکرد کارت های گرفیک در بازی The Division (بخش پایانی)

در بخش نخست این مطلب که ساعاتی پیش آن را از نظر گذراندید به بررسی عملکرد کارت های گرافیک (به شکل مجزا) در امر اجرای بازی The Division پرداختیم. حال در این مطلب به تکمیل بحث های مطرح شده در رابطه با اجرای بازی The Division بر روی پلتفرم PC خواهیم پرداخت. در مطلب پیش رو ابتدا قصد داریم عملکرد کارت های گرافیک ترکیبی در امر اجرای بازی The Division را بررسی کنیم و سپس به اتفاق یکدیگر از این نکته مطلع شویم که به منظور اجرای بازی The Division به شکل بهینه لازم است از کارت های گرافیک با چه میزان از حافظه ی گرافیکی استفاده شود.

 

 

همان گونه که در بخش نخست این مطلب نیز به آن اشاره شد بررسی مذکور توسط تیم Guru3d انجام گرفته است و ما به انعکاس آن پرداخته ایم. در این بررسی شاهد تلفیق دو کارت گرافیک GTX 980 از برند انویدیا توسط تکنیک SLI با یکدیگر هستیم و در آن سوی قضیه هم دو کارت گرافیک R9 Fury توسط تکنیک Crossfire با یکدیگر ترکیب شده اند. پیش از نگریستن به چگونگی عملکرد کارت های گرافیک تلفیقی در امر اجرای بازی The Division (در مقایسه با کارت های گرافیکی که به شکل مجزا به اجرای این بازی پرداخته اند) ذکر این نکته لازم به نظر می رسد که در بررسی مذکور وجود باگی در امر تلفیق کارت های گرافیک AMD به شکل Crossfire تشخیص داده شده است که در عملکرد تلفیق Crossfire برای اجرای بازی The Division اختلال ایجاد می کرد. مشکلی که شاید شاهد بر طرف شدن آن توسط آپدیت های بعدی ارائه شده برای درایور محصولات AMD باشیم.

 the-division5

the-division6

مسلماً آن دسته از افرادی که قصد اجرای بازی The Division در کیفیت تصویری Full HD را دارند نیاز چندانی به استفاده از کارت های گرافیک تلفیقی نخواهند داشت و بر این اساس بهره گیری از ترکیبات SLI و Crossfire تنها در کیفیت های تصویری WQHD و Ultra HD معنی و مفهوم می یابد. همان گونه که در تصویر بالا نیز کاملاً مشخص به نظر می رسد در کیفیت تصویری WQHD برتری از آن ترکیب SLI است اما در بالا ترین کیفیت تصویری ممکن یعنی Ultra HD این ترکیب Crosfire است که دست بالا را دارد. پس از بررسی عملکرد کارت های گرافیک تلفیقی در امر اجرای بازی The Division بد نیست نگاهی هم به میزان حافظه ی گرافیکی مورد نیاز برای اجرای بهینه ی این بازی بیاندازیم. در کل می توان بازی The Division را اثری دانست که توان فنی کارت های گرافیک موجود در سیستم های کامپیوتری اجرا کننده ی این اثر را به طور جدی به چالش می کشد. خصوصاً این که با توجه به ساختار گیم پلی این بازی به طور ممتد شاهد پر و خالی شدن متناوب حافظه ی گرافیکی کارت های گرافیک اجرا کننده ی این بازی هستیم. بر این اساس به منظور بهره مندی از تجربه ای بهینه در امر اجرای گیم پلی بازی The Division تحت تنظیمات گرافیکی و کیفیت های تصویری بالا استفاده از محصولاتی با حافظه ی گرافیکی مناسب امری اجتناب نا پذیر به نظر می رسد. در واقع برای اجرای بازی The Division در کیفیت تصویری Full HD یا 1920 در 1080 پیکسلی بهتر است از کارت های گرافیکی با میزان حافظه ی گرافیکی 3 گیگا بایت یا بیش از آن استفاده شود و میزان حافظه ی گرافیکی مورد نیاز برای اجرای بازی The Division در کیفیت تصویری WQHD و تحت بهترین تنظیمات گرافیکی ممکن بیش از 4 گیگا بایت خواهد بود. مسلماً در کیفیت تصویری Ultra و با توجه به تنظیمات گرافیکی بالا برای این بازی این میزان از حافظه ی گرافیکی جوابگو نخواهد بود و باید از کارت های گرافیکی با حافظه ی گرافیکی بیش از 5 گیگا بایت بهره گرفت. در پایان این مطلب گفتنی است که اگر تجربه ای در امر اجرای بازی The Division بر روی پلتفرم PC یا سایر پلتفرم های مقصد این اثر داشته اید را می توانید در همین جا با ما و سایر دوستان خود به اشتراک بگذارید.

 

google

facebook

insta

twitter

telegram

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید