بررسی عملکرد کارت های گرفیک در بازی The Division (بخش نخست)

0

بررسی عملکرد کارت های گرفیک در بازی The Division (بخش نخست)

بسیاری از علاقه مندان به عناوین آنلاین رقابتی مدت هاست که در انتظار تاریخ انتشار بازی The Division از سری بازی های تام کلنسی به سر می بردند. هر چه باشد سال ها بود که شرکت یوبی سافت در مورد این بازی به شکل بی وقفه ای به انجام تبلیغات گسترده مشغول بود و از همین رو بسیاری از گیمر ها کنجکاو به دانستن این موضوع بودند که آیا بازی The Division واقعاً مستحق این همه تبلیغ و هیاهو بوده است یا این که اکثر تبلیغات سازندگان این بازی پیرامون آن چیزی جز تبلیغات کاذب نبوده اند. بالاخره انتظار هوادارن بازی The Division ظرف روز های اخیر به سر آمد و آن ها پس از سال ها چشم انتظاری شاهد انتشار این بازی بر روی پلتفرم های مقصد آن بودند. با توجه به آنلاین بودن کامل گیم پلی بازی The Division شاید این بازی از لیست عناوین قابل تجربه برای برخی از گیمر ها خط بخورد. با این حال به دلیل ساختار و سبک این بازی احتمالاً بسیاری از علاقه مندان به آثار شوتر آنلاین این بازی را در لیست عناوین مورد انتظار خود قرار داده اند. علاقه مندانی که احتمالاً تعداد قابل توجهی از آن ها قصد تجربه ی این بازی بر روی پلتفرم PC را دارند و به طور قطع کنجکاو دانستن این موضوع هستند که بازی The Division چه عملکرد ویژه ای را در امر اجرا بر روی کارت های گرافیک مختلف حاضر در بازار از خود به نمایش گذاشته است.

 

 

برای پاسخ دادن به این حس کنجکاوی اعضای تیم Guru3d به سراغ بررسی عملکرد کارت های گرافیک دو برند انویدیا و AMD در بازی The Division رفته اند و ما هم در این مطلب قصد منعکس کردن نتایج مربوط به این بررسی را داریم. اما پیش از نگریستن به نتایج مربوط به بررسی عملکرد کارت های گرافیک دو برند انویدیا و AMD در امر اجرای بازی The Division اشاره به نکاتی در رابطه با این بازی لازم به نظر می رسد. بازی The Division اثری است در سبک شوتر سوم شخص آنلاین با المان هایی از سبک نقش آفرینی که داستان آن در محیطی Open World دنبال می شود و در بخش منهتن از شهر نیویورک جریان دارد. این بازی کم و بیش هم زمان با دیگر بازی پر سر و صدای شرکت یوبی سافت یعنی بازی Watch Dogs به علاقه مندان بازی های کامپیوتری معرفی شد و ابتدا قرار بود تقریباً هم زمان با این بازی به بازار عرضه شود. با این حال چنین امری هیچ گاه رخ نداد و فرآیند انتشار بازی The Division مدام به عقب می افتاد. در واقع این بازی نیز درست همانند بازی Watch Dogs از همان ابتدای معرفی خود به علاقه مندان با حواشی و حرف و حدیث های فراوانی دست به گریبان بود. در این میان یکی از مواردی که سر و صدای فراوانی در میان علاقه مندان بازی The Division پدید آورده بود کم رنگ و لعاب شدن گرافیک فنی این بازی در طول زمان بود. به این معنی که از زمان معرفی این بازی هر چه جلو تر می آمدیم ساختار گرافیکی بازی The Division به لحاظ فنی کم فروغ و کم رمق تر از قبل می شد و به عبارت بهتر چشم انتظاران این بازی شاهد پسرفت گرافیکی بازی The Division در طول سال های اخیر بودند. فرآیندی که اوج آن را در نمایشگاه E3 گذشته شاهد بودیم و گرافیک فنی بازی The Division در این نمایشگاه به وضوح کم فروغ تر از نمایش های ابتدایی این بازی می نمود. البته این پایان ماجرا نبود و طی ماه های اخیر علاقه مندان بازی The Division علاوه بر پسرفت گرافیکی این اثر شاهد کوچک تر شدن محیط کلی این بازی نیز بودند. با این حال عده ای از هواداران سرسخت عناوین شوتر آنلاین همچنان به بازی The Division چشم امید بسته اند و به طور حتم هم اکنون سخت در پی تجربه کردن این بازی به سر می برند.

 the-division1

در بررسی عملکرد کارت های گرافیک در بازی The Division تعداد مشخصی از محصولات دو برند انویدیا و AMD مورد آزمایش قرار گرفته اند که می توانید لیست کامل آن ها را ادامه ی متن مشاهده نمایید.

 

 • GeForce GTX 760
 • GeForce GTX 780 Ti – 3 GB
 • GeForce GTX 950 – 2 GB
 • GeForce GTX 960 – 2 GB
 • GeForce GTX 970
 • GeForce GTX 980
 • GeForce GTX 980 Ti
 • GeForce GTX Titan X
 • Radeon R9 280X – 3 GB
 • Radeon R9 285
 • Radeon R9 290
 • Radeon R9 290X
 • Radeon R9 370 – 4 GB
 • Radeon R9 380 – 2 GB
 • Radeon R9 380X
 • Radeon R9 390X – 8 GB
 • Radeon R9 Fury
 • Radeon R9 Fury X
 • Radeon R9 NANO          

 

گفتنی است که تمامی کارت های گرافیک برند انویدیا که در لیست فوق نامشان آمده است در جریان این بررسی مقایسه ای مجهز به درایور 364.47 بوده اند و در آن سوی قضیه درایور های کارت های گرافیک AMD نیز با آپدیت جدید Crimson 16.2.1 تجهیز شده اند. همچنین در جریان این فرآیند مقایسه ای تمامی کارت های گرافیک مذکور در یک سیستم کامپیوتری واحد که به پردازنده ی مدل Intel Core i7 – 5960X Extreme Edition مجهز بوده است مورد بررسی قرار گرفته اند و از این رو شرایط اجرای بازی The Division برای آن ها کاملاً یکسان بوده است. علاوه بر آن برای به چالش کشیدن هر چه بیشتر محصولاتی که نام آن ها در لیست فوق آورده شده است تنظیمات گرافیکی بازی The Division بر روی حالت Ultra قرار گرفته و در واقع بر روی بهترین حالت ممکن تنظیم شده است (گفتنی است که در جریان این بررسی به منظور رعایت تعادل قابلیت V-Sync غیر فعال بوده است). ضمن این که بررسی مذکور طبق معمول تحت سه کیفیت تصویری مختلف یعنی Full HD (با کیفیت 1920 در 1080 پیکسلی) ، WQHD (با کیفیت 2560 در 1440 پیکسلی) و Ultra HD (با کیفیت 3840 در 2160 پیکسلی) به انجام رسیده است. با این توضیحات می رویم تا نگاهی به نتایج نهایی بررسی عملکرد کارت های گرافیک در امر اجرای بازی The Division داشته باشیم.

 the-division2

the-division3

the-division4

در تصاویر بالا عملکرد هر کدام از کارت های گرافیک موجود در لیست بر اساس تنظیمات یاد شده کاملاً مشخص می نماید و ذکر توضیح خاصی در این زمینه لازم به نظر نمی رسد. در این میان تنها باید به این نکته توجه داشت که گیم پلی بازی The Division بر اساس ویژگی های آشنای سبک شوتر سوم شخص و عناوین آنلاین طراحی شده است و بنا بر این بهره مندی از نرخ فریم مناسب در هنگام تجربه ی این بازی اهمیت فراوانی دارد. به همین دلیل آن دسته از کارت های گرافیک موجود در لیست که از نرخ فریمی کم تر از رقم 40 فریم در ثانیه بهره می برند شاید تجربه ی چندان مناسبی را برای علاقه مندان این بازی به نمایش نگذارند. بنا بر این چاره ی کار اجرای بازی The Division در کیفیت های تصویری پایین تر یا قرار دادن تنظیمات گرافیکی این بازی بر روی گزینه های متوسط و میانه خواهد بود. البته برای کسانی که قصد دارند بازی The Division را در تنظیمات گرافیکی بسیار بالا و همچنین در بالا ترین حد ممکن از کیفیت تصویر به کمک بهره گیری از دو کارت گرافیک همزمان تجربه نمایند شرایط کاملاً مهیا خواهد بود و سازندگان این بازی امکان بهره گیری از ترکیبات SLI و Crossfire را به منظور انجام این امر برای تجربه کنندگان این اثر فراهم آورده اند (البته از آن جایی که ساختار گرافیکی بازی The Division بر مبنای ویژگی های مبتنی بر واسط برنامه نویسی Direct X 12 طراحی نشده است امکان بهره گیری از کارت های گرافیک غیر هم خانواده برای اجرای این بازی وجود ندارد). در بخش دوم این مطلب که تا ساعاتی دیگر در اختیار شما قرار خواهد گرفت به اتفاق یکدیگر نگاهی به عملکرد کارت های گرافیک ترکیبی در امر اجرای بازی The Division خواهیم داشت. پس پیشنهاد می کنیم که همچنان با ما همراه باشید.

 

google

facebook

insta

twitter

telegram

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید