بررسی هارد اکسترنال Seagate Backup Plus Ultra Slim (اطلاعات در جیب شما)

0

بررسی هارد اکسترنال Seagate Backup Plus Ultra Slim (اطلاعات در جیب شما)

در یک دهه پیش حتی تصور یک هارد دیسک با ظرفیت 1 ترابایت دشوار بود و اگر هم می توانستیم تصور کنیم باید آن را با ابعاد بسیار بزرگی تجسم می کردیم تا این رویا پردازی به واقعیت نزدیک تر می شد. اما امروزه می توان منابع ذخیره سازی را با ظرفیت های بالا و ابعاد بسیار کوچک تر از سالهای قبل، به همراه داشت و یا حتی آن ها را در جیب یا کوله قرار داد بی آنکه جایی را اشغال کند. شرکت سیگیت درایو قابل حملی را در سبد محصولات خود قرار داده است که در کنار ظرفیت بالا، از طراحی خوب و ابعاد مناسبی برخوردار است و می توان به لطف شرکت سازگار این محصول را در بازار های داخلی خریداری کرد.

 

ساختار

طراحی زیبا در این محصول باعث شد تا قبل از تست کردن کمی به ظاهر این درایو قابل حمل بپردازیم. یکی از اولین مراحل بازار یابی داشتن محصولی است که از نظر بصری بتواند خریدار را به سمت خود بکشاند. در محصول سیگیت ما با این مورد روبرو هستیم و می بینیم که در کنار مشخصات فنی مناسب، طراحی خوبی از ویژگی های بارز این محصول به حساب می آید. استفاده از دو رنگ نقره ای و مشکی، کنتراست خوبی را ایجاد کرده است و همین کنتراست به باریک تر نشان دادن درایو کمک بسیاری کرده است (تصویر 1).

seagate هارد اکسترنال

 

در کنار رنگ نقره ای، رنگ بژ هم از گزینه های انتخابی شما است. ابعاد این محصول بسیار مناسب است به طوری که پس از دیدن آن، پسوند قابل حمل را کاملا شایسته آن می دانید. ابعاد محصول سیگیت برابر با 113.5×9.6×76 میلی متر است که با این حساب نباید نگران جاگیر بودن آن بود. قاب روی درایو مانند توپ گلف، دارای دایره های گودی است که در کنار زیبایی، در دست بودن محصول را با این طراحی تضمین می کند. بروی این قاب نشان سیگیت و نشانگری برای فعالیت درایو قرار گرفته است. در لبه محصول تنها می توان پورت اتصال USB 3.0 را دید و در قاب پشتی نشان سیگیت را به صورت بر جسته مشاهده کرد (تصویر 2).

seagate هارد اکسترنال

 

عملکرد

سرعت چرخش این محصول برابر با 5400 دور در دقیقه است و سایز هد آن برابر با 2.5 اینچ است. برای تست عملکرد منابع ذخیره سازی، سیستمی که در آن تست انجام می شود می تواند در عملکرد محصول تاثیر گذار باشد. با استفاده از نرم افزار های مربوطه توانستیم در مدل 2 ترابایتی این درایو، به سرعت 129 مگابایت در ثانیه در حالت خواندن و سرعت 124 مگابایت در ثانیه برای نوشتن دست یابیم که برای یک درایو قابل حمل عدد مناسبی است. سرعت در نرم افزار ATTO Disk Benchmark (فایل 2048 مگابایتی) با 130 مگابایت در ثانیه (نوشتن) و 127 مگابایت در ثانیه (خواندن) به دست آمد. این اعداد نشان دهنده این است که برای کسانی که به درایو هایی با حجم بالا احتیاج دارند، این محصول می تواند آنها را خرسند سازد. از دیگر ویژگی های این محصول می توان به قابلیت پشتیبان گیری شرکت سیگیت اشاره کرد که با این ویژگی می توان از طریق تلفن هوشمند و اتصال به شبکه پشتیبان گیری سیگیت فایل های موجود در درایو را مشاهده کرد. این نرم افزار با گوشی های اندرویدی و iOS سازگاری دارد. همچنین می توانید از شبکه های ابری دیگر مانند Dropbox و Google Drive برای این مورد استفاده کرد.

تست هارد دیسک

seagate هارد اکسترنال

 

seagate هارد اکسترنال

رقبا

Western Digital My Passport Ultra : ابعاد مناسب در کنار طراحی خوب، امنیت در دسترسی به فایل ها، سرعت انتقال داده بسیار خوب و نرم افزار بک آپ را می توان از مزیت های این درایو عنوان کرد. نبود مقاومت در مقابله با آب و گردوغبار از معایب این محصول است.

وسترن دیجیتال

 

ADATA NH13 : وزن کم، باریک، سرعت انتقال داده مناسب، سازگاری با انواع سیستم عامل ها و طراحی مناسب از مزیت های این درایو است. مقاوم نبودن در مقابله با ضربه، گردوغبار و آب از معایب این محصول است.

ای دیتا

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید