بررسی ویسگون: دنیایی رنگارنگ از تصاویر!

0

اپلیکیشن‌های ارتباطی و یا اجتماعی این‌روزها آنقدر فراگیر شده‌اند که به‌طور حتم وجود یک یا چند مورد از آن‌ها در اسمارت‌فون‌ها امری اجتناب ناپذیر است، تلگرام، واتس‌اپ و یا اینستاگرام فرقی نمی‌کند، زیرا تمامی آن‌ها با یک هدف به‌وجود امده‌اند: ایجاد فضایی جهت برقراری ارتباط با دیگران. ویسگون به‌عنوان یک اپلیکیشن ایرانی سعی کرده‌است چیزی را که قبلا در اینستاگرام و یا دیگر شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر تصاویر دیده‌ایم را در خود ایجاد کند با این تفاوت که برای استفاده کاربران ایرانی راحت‌تر مورد استفاده قرار بگیرد.

ویسگون شبکه‌اجتماعی مبتنی بر تصویر، ساخته گروه نرم‌افزاری رخ است که می‌توان از آن به‌عنوان بهترین جایگزین ایرانی اینستاگرام یاد برد، رابط‌کاربری این برنامه بسیار ساده و کارکردن با آن نیز راحت است.

visgon-1

در بخش ابتدایی برنامه همانند دیگر شبکه‌های اجتماعی شما نیاز به ثبت‌نام دارید، ثبت‌نام در این شبکه‌اجتماعی مبتنی بر نام‌کاربری است و هیچ‌گونه تاییدیه مبتنی بر پیامک و یاشماره تلفن را دریافت نخواهید کرد، البته به‌صورت مهمان نیز می توانید به برنامه دسترسی داشته باشید و پست‌های دیگر کاربران را مشاهده کنید.

visgon-2

پس از ثبت‌نام به‌راحتی وارد محیط برنامه می‌شوید که از شما درخواست می‌کند کاربر و یا کاربرانی را به لیست دنبال‌کنندگان خود بیفزایید تا تصاویر ارسالی توسط آن‌ها را مشاهده کنید، هم‌چنین می توانید با مراجعه به بخش دسته‌بندی، تصاویر ارسال‌شده در یک دسته خاص را مشاهده کنید. در ویسگون دسته‌بندی تصاویر بسیار متنوع و بالغ بر 40 بخش مختلف است. از دیگر بخش‌هایی که می‌توانید کاربران را به لیست خود اضافه کنید، لیست‌ کاربران برتر و یا جستجوی افراد به وسیله نام کاربری آن‌هاست.

visgon-3

جهان‌نما یکی دیگر از بخش‌های ویسگون را تشکیل می‌دهد و جدیدترین ارسال‌های کاربران را می‌توانید در این بخش مشاهده کنید، تصاویر موجود در بخش جهان‌نما را می توان به‌وسیله فیلترهایی هم‌چون آخرین ارسال‌ها و یا برترین تصاویر در بازه‌های زمانی مختلف مشاهده کرد.

visgon-4

ارسال تصاویر در ویسگون به راحتی انجام می‌گیرد، برای این منظور شما می‌بایست پس از انتخاب عکس از گالری و یا گرفتن عکس با دوربین تلفن‌همراه، دسته‌بندی دلخواه را وارد کنید و سپس تصویر را ارسال نمایید، هرچند سرعت ارسال تصاویر می‌تواند بهتر شود. در بخش پروفایل اطلاعات حساب خود را ویرایش کنید و یا از وضعیت حساب خود آگاه شوید، در این برنامه بخشی به‌نام امتیاز یا ویس وجود دارد که می‌توانید با خرید درون‌برنامه‌ای ویس‌های خود را افزایش دهید، کاربرد ویس‌ها فعلا منحصر به نگه‌داشتن تصاویر در بالای صفحات و به اصطلاح آگهی‌کردن تصاویر است تا تعداد کاربران بیشتری بتوانند تصاویر ارسالی شما را مشاهده کنند.

در مجموع ویس شبکه‌اجتماعی ساده‌ای است که شما را در به‌اشتراک‌گذاری تصاویرتان با دیگران همراهی می‌کند. از نظر برنامه‌نویسی مشکل خاصی در ویس دیده نمی‌شود که این نشان‌دهنده دقت سازندگان است، هرچند تبلیغات زیر برنامه به‌علت همیشگی بودن کمی آزاردهنده هستند.

Bazaar

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید