بررسی کارایی پردازنده های مرکزی در امر اجرای بازی Total War: Warhammer

0

بررسی کارایی پردازنده های مرکزی در امر اجرای بازی Total War: Warhammer

در دو مطلب پیشین امروز خود که طی ساعات گذشته آن را از نظر گذراندید به بررسی نوع عملکرد کارت های گرافیک دو برند انویدیا و AMD در امر اجرای بازی Total War: Warhammer پرداختیم. حال نوبت به آن رسیده است که این کیفیت عملکرد را در رابطه با پردازنده های مرکزی اجرا کننده ی بازی Total War: Warhammer هم مورد سنجش و بررسی قرار دهیم.

 

 

بد نیست همانند دو مطلب پیشین امروز خود در رابطه با تحلیل سخت افزاری بازی Total War: Warhammer به این نکته اشاره کنیم که بررسی صورت گرفته در زمینه ی سنجش میزان کارایی پردازنده های مرکزی در امر اجرای بازی Total War: Warhammer توسط وب سایت روسی Game GPU به انجام رسیده و نتایج موجود در این متن نیز حاصل نتیجه ای است که توسط آن ها حاصل شده است. به منظور بررسی عملکرد دقیق پردازنده های مرکزی در امر اجرای بازی Total War: Warhammer و در اختیار داشتن دیدگاهی مناسب از میزان کارایی آن ها در این امر، از 16 پردازنده ی مختلف در طی انجام این آزمایش استفاده شده است که تمامی آن ها در ترکیب با کارت گرافیک مدل Geforce GTX 980 Ti (در حالت تلفیقی SLI) به اجرای بازی Total War: Warhammer تحت کیفیت تصویری 1920 در 1080 پیکسلی با بالا ترین تنظیمات گرافیکی ممکن پرداخته اند.

 totalwar5

در تصویر بالا میزان متوسط نرخ فریم و حداقل نرخ فریم دریافتی از بازی Total War: Warhammer به موجب اجرای این بازی توسط 16 مدل از پردازنده های دو برند اینتل و AMD به تصویر کشیده شده است. شاید نتایج حاصل از این بررسی بتواند شاهدی بر مدعای مبتنی بودن بخش مهمی از فرآیند های پردازشی بازی Total War: Warhammer بر قدرت و توان پردازنده های مرکزی اجرا کننده ی این بازی باشد. به عبارت بهتر بر خلاف بسیاری از بازی های کامپیوتری روز که به موجب بهره گیری از توان کارت گرافیک مناسبی نظیر Geforce GTX 980 Ti حتی در تلفیق با پردازنده های مرکزی ضعیف هم قادر به اجرای مناسب این بازی ها با نرخ فریم مناسب هستند، این امر در رابطه با بازی Total War: Warhammer مشاهده نمی شود و به طور مثال پردازنده ی مدل  Intel Core i3 – 2100 عملکرد چندان مناسبی را در امر اجرای بازی Total War: Warhammer از خود به نمایش نگذاشته است. این در حالی است که در عناوینی نظیر بازی Doom (که فعالیت های پردازشی آن ها بیشتر مبتنی بر توان سخت افزاری پردازنده های گرافیکی به کار رفته در سیستم های کامپیوتری اجرا کننده ی آن ها بوده است) تقریباً تمامی پردازنده های مرکزی مورد استفاده قرار گرفته در جریان آزمایش این بازی (Doom) قادر به ارائه ی نرخ فریم مناسبی در امر اجرای آن بوده اند.  در بخش پایانی این متن و برای حسن ختام تحلیل سخت افزاری فرآیند اجرای بازی Total War: Warhammer بر روی پلتفرم PC بد نیست به سراغ میزان حافظه ی رم مورد نیاز برای اجرای این بازی در حالت بهینه برویم و نگاه گذرایی به این موضوع هم داشته باشیم. بر اساس بررسی صورت گرفته در امر اجرای بازی Total War: Warhammer بر مبنای تنظیمات گرافیکی حداکثری و تحت کیفیت تصویری 1920 در 1080 پیکسلی، برای آن دسته از سیستم های کامپیوتری که از 32 گیگا بایت رم DDR4 به منظور اجرای بازی Total War: Warhammer بهره می برند، میزان حافظه ی مصرف شده در جریان اجرای این بازی (تحت کیفیت تصویری تمام اچ دی و بر مبنای بالا ترین تنظیمات گرافیکی ممکن) رقمی معادل 5.2 گیگا بایت خواهد بود. رقمی که میزا  آن در سیستم های کامپیوتری مبتنی بر 16 گیگا بایت رم به مقدار تقریبی 4.7 گیگا بایت می رسد. علاوه بر آن میزان رقم مذکور در سیستم های کامپیوتری مبتنی بر 8 گیگا بایت رم به رقم تقریبی 4.1 گیگا بایت رسیده و مقدار آن در سیستم های کامپیوتری مبتنی بر 6 گیگا بایت رم هم به حدود 4 گیگا بایت خواهد رسید. از این منظر (از دیدگاه مصرف حافظه ی رم) می توان ادعا کرد که بازی Total War: Warhammer نسبت به سایر عناوین روز از لحاظ سخت افزاری به مشخصات پایین تری برای اجرا نیاز دارد و میزان مصرف حافظه ی رم در امر اجرای این بازی کمتر از عناوینی نظیر بازی Homefront: The Revolution یا سایر عناوین مشابه بوده است. به هر حال آن دسته از علاقه مندان به بازی Total War: Warhammer که در پی اجرای این بازی بر روی کامپیوتر های خانگی خود هستند باید نسبت به توان سخت افزاری پردازنده ی مرکزی سیستم کامپیوتری خود توجه ویژه ای داشته باشند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید