بررسی کارایی کارت های گرافیک در بازی AotS (راند دوم نبرد انویدیا و AMD در میدان DX 12) بخش پایانی

0

بررسی کارایی کارت های گرافیک در بازی AotS (راند دوم نبرد انویدیا و AMD در میدان DX 12) بخش پایانی

ساعاتی قبل در قالب بخش نخست مطلب پیش رو به بررسی کارایی کارات های گرافیک دو برند انویدیا و AMD در امر اجرای نسخه ی بتا از بازی Ashes of the Singularity پرداختیم. مطلبی که در آن علاوه بر تشریح تکنیک های نوین به کار رفته در نسخه ی بتای این بازی، نتایج بررسی کارایی کارت های گرافیک دو برند انویدیا و AMD در امر اجرای این اثر نیز به شکل جداگانه در اختیار علاقه مندان قرار گرفت. حال در مطلب پیش رو قصد داریم به بررسی نتایج به دست آمده از فرآیند اجرای بازی Ashes of the Singularity توسط چندین کارت گرافیک مختلف به شکل ترکیبی بپردازیم.

 

 

همان گونه که در بخش نخست این مطلب نیز به آن اشاره شد این بررسی توسط وب سایت Guru3d انجام شده است و نتایج مربوط به آن نیز با توجه به همان نکاتی به دست آمده که در بخش نخست این مطلب از آن سخن گفته بودیم. پس بی هیچ حرف اضافه ای به سراغ نتایج مربوط به آزمایش ترکیبی کارت های گرافیک دو برند انویدیا و AMD در امر اجرای بازی Ashes of the Singularity می رویم.

 ashes7

ashes8

ashes9

در تصاویر بالا می توانید نتایج مربوط به تلفیق دو کارت گرافیک GTX 980 با R9 Fury ، دو کارت گرافیک GTX 980 با R9 380X و همچنین دو کارت گرافیک هم خانواده ی شرکت انویدیا یعنی GTX 980 و GTX 980 Ti با یکدیگر را در امر اجرای بازی Ashes of the Singularity مشاهده نمایید. همان گونه که در تصاویر فوق کاملاً مشهود به نظر می رسد تلفیق کارت های گرافیکی مذکور با یکدیگر می تواند کارایی اجرایی بازی Ashes of the Singularity و نرخ فریم دریافتی از این اثر را تا حد قابل تاملی بالا ببرد و تجربه ای بهتر را در اختیار گیمر ها قرار دهد. البته به موجب بهره گیری این بازی از قابلیت های مبتنی بر واسط Direct X 12 و استفاده از تکنیک EM-GPU می توان حتی بیش از دو کارت گرافیک را نیز با یکدیگر تلفیق کرد.

 ashes9

در بررسی مذکور سه کارت گرافیک R9 Fury ، GTX 980 و GTX 980 Ti با یکدیگر تلفیق شده اند تا کارایی بهتری را در امر اجرای بازی Ashes of the Singularity از خود به نمایش در آورند. با این حال نتایج این بررسی نشان از این دارد که چنین بهبودی در عمل به دست نیامده است. در واقع اگر به نتایج مربوط به تلفیق دو کارت گرافیکی GTX 980 و GTX 980 Ti در امر اجرای بازی Ashes of the Singularity توجه کنیم مشاهده می شود که نتایج مذکور با نتیجه ی حاصل از تلفیق سه کارت گرافیک R9 Fury ، GTX 980 و GTX 980 Ti با یکدیگر کاملاً یکی است و در این میان کارت گرافیک R9 Fury هیچ نقش خاصی را در بهبود کارایی فرآیند اجرای بازی Ashes of the Singularity از خود به نمایش نگذاشته است. به این ترتیب به نظر می رسد تا زمان پیشرفت امکانات و ویژگی های موجود در واسط Direct X 12 و بهبود کارایی های این واسط نوین بهتر این است که گیمر ها در نهایت تنها به تلفیق دو کارت گرافیک در امر اجرای بازی های مورد علاقه ی خود با تنظیمات گرافیکی بالا بسنده نمایند و فعلاً به سراغ استفاده از کارت گرافیک سوم نروند. البته نتایج بررسی تیم Guru3d در امر اجرای بازی Ashes of the Singularity توسط کارت های گرافیک دو برند انویدیا و AMD نشان از مشکل کارایی محصولات برند AMD با قابلیت VSYNC داشت. امری که به عدم پشتیبانی درایور های گرافیکی AMD (که در این بررسی مورد استفاده قرار گرفته اند) از قابلیت DirectFlip موجود در واسط Direct X 12 مربوط دانسته شده است. البته برخی از منابع دیگر به کشف این مشکل توسط تیم Guru3d ایراد هایی را وارد دانسته و آن را نادرست خوانده اند. به هر حال در کل می توان به این نتیجه رسید که رقابت دو رقیب همیشگی در بازار کارت های گرافیک یعنی دو شرکت انویدیا و AMD پس از این و در دنیای بازی های کامپیوتری مبتنی بر Direct X 12 داغ تر از هر زمان دیگری خواهد بود و در این میان شرکت انویدیا برای حضور قدرتمند تر خود در این دنیای نوین نیازمند تجدید نظر در برخی قابلیت های موجود در محصولات خود برای همسان سازی هر چه بیشتر آن ها با تکنیک های گرافیکی نهفته در دل واسط Direct X 12 خواهد بود. چرا که تا این جای کار نتایج بررسی های اولیه از بازی های مبتنی بر واسط Direct X 12 حکم به برتری محصولات AMD داده است.        

google

facebook

insta

twitter

telegram

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید