برنامه‌های جذاب تسلا برای ۱۰ سال آینده اعلام شد!

0

حدودا ده سال پیش آقای ایلان ماسک، رئیس و مدیرعامل شرکت تسلا، یک طرح جامع را برای کمپانی خود به دنیا معرفی کرد. وی قصد داشت خودروهایی خاص در تعداد کم ولی قیمت بالا بسازد و درمرحله بعدی از درآمد حاصله، مدل‌هایی ارزان قیمت‌تر تولید کند و در مرحله آخر هم خودروهایی در تعداد بالا، ارزان‌تر و مجهز به سیستم خورشیدی را در اختیار مردم قرار دهد. حالا به‌نظر می‌رسد آقای ماسک با معرفی تسلا مدل ۳ تقریبا این برنامه ۱۰ ساله را تکمیل کرده و وقت آن رسیده تا برنامه ۱۰ سال بعدی را اعلام کند.

583731

در برنامه جدید قرار است تمرکز این میلیاردر نابغه برروی یک فرم کاملا متفاوت از سیستم حمل و نقل زمینی باشد. درحال حاضر، تسلا فقط پوشش بخش جزئی از خودروهای سدان و تعداد محدودی از SUV های خاص برقی را برعهده دارد. این شرکت درآینده قرار است علاوه‌بر تولید SUV های کامپکت مثل مدل X، یک وانت هم تولید کند. درواقع آقای ماسک با این برنامه می‌خواهد اعلام کند به تمام نیازهای مردم در زمینه حمل و نقل توجه ویژه‌ای دارد.

583755

در تمامی مدل‌های جدید از یک ویژگی پیشرفته و مشترک، یعنی سقف‌های مجهز به پنل خورشیدی، استفاده خواهد شد تا درحین حرکت یا هنگام پارک خودرو، عمل شارژ شدن باتری‌ها انجام شود. از دیگر برنامه‌های تسلا ورود به حوزه خودروهای سنگین باربری و مسافربری است. این یعنی تسلا می‌خواهد وسایل نقلیه‌ای همچون کامیون، کشنده و اتوبوس را تولید کند. درواقع تسلا قصد دارد حمل و نقل عمومی و سیستم جابه‌جایی بار را با استفاده از خودروهای خودران و با طراحی ارگونومیک‌تر، متحول کند. شاید این خبر خوشی برای رانندگان نباشد چراکه با عملی شدن این سیستم احتمالا آنها شغل خود را از دست خواهند داد. بدیهی است که پیاده‌سازی سیستم رانندگی خودران یکی از حرکت‌های مهم و روبه جلو برای تسلا تلقی می‌شود. البته همانطورکه ایلان ماسک هم اشاره کرده این سیستم‌های نرم افزاری خودران هنوز با ایده‌آل این شرکت فاصله دارد و به خاطر همین همچنان از عنوان بتا برای آن استفاده می‌شود. اخیرا هم درخبرها داشتیم که همین سیستم منجر به تصادف و حتی مرگ هم شده است. اگر مشکلات جزئی برطرف شوند و مراجع قانون‌گذار هم آن‌را تائید کنند، رانندگان می‌توانند با خیال راحت هنگام رانندگی استراحت کرده و یا کتاب بخوانند!

583727

قسمت آخر برنامه‌های تسلا به سیستم اشتراک‌گذاری خودرو از طریق گوشی‌های هوشمند اشاره دارد. یعنی با استفاده از این سیستم شما خودروی خود را دراختیار دیگران قرار می‌دهید و درآمد کسب می‌کنید. تصور کنید به محل کار خود رسیده و مشغول کار می‌شوید. در این حین نیازی به استفاده از خودروی شخصی خود ندارید بنابراین به آن دستور می‌دهید به صورت خودکار به خیابان‌های اطراف رفته و مانند تاکسی افراد را جابه‌جا کند. شاید تخیلی به‌نظر برسد اما همه این کارها به صورت خودکار و از طریق گوشی هوشمند شما کنترل خواهند شد! پس با این حساب می‌توانید روی خودروی خود بعنوان یک منبع درآمدی، حساب کنید.

583729

ایلان ماسک نشان داده کلا شخصیت بسیار خیال پردازی دارد، اما اگر نگاهی به طرز فکرهای گذشته او بیندازیم حتما متوجه می‌شویم که بسیاری از موفقیت‌های بدست آمده، به‌خاطر همین طرز فکرها بوده است. به هرحال این برنامه اعلامی از طرف تسلا بسیار جذاب است و مطمئنا خیلی‌ها منتظر به نتیجه رسیدن آنها خواهند بود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید