برنامه آموزش روزنامه‌نگاری برای خانه‌های مطبوعات کشور اعلام شد

0

گیگر:

به گزارش بولتن نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها گفت: از طریق خانه‌های مطبوعات سراسر کشور حداقل یک دوره آموزش روزنامه‌نگاری برای توانمندسازی روزنامه نگاران تا پایان سال ۹۵ برگزار می‌شود.

گیتا علی آبادی با اشاره به رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای گسترش آموزش‌های تخصصی رایگان در استانهای کشور، تصریح کرد: براساس نیازسنجی‌های صورت گرفته از خانه‌های مطبوعات، دوره‌های مقدماتی، تکمیلی و کارگاه‌های آموزشی مورد نیاز، طراحی و بنابر جدول اعلام شده و درخواست خانه‌های مطبوعات هر استان برگزار می‌شود.

مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه‌ها با اشاره به اینکه متقاضیان این دوره‌ها عضو خانه‌های مطبوعات هستند و داوطلبان غیرعضو نیز در صورت تمایل برای شرکت در این دوره‌ها می‌توانند به عضویت خانه‌های مطبوعات در آیند، اضافه کرد: در پایان هر دوره و برگزاری آزمون، برای قبول‌شدگان گواهی‌نامه دوره صادر خواهد شد.

علی آبادی همچنین با توجه به آغاز فعالیت بعضی از خانه‌های مطبوعات طی ماه گذشته ابراز امیدواری کرد که در اولین فرصت و مطابق با نیاز این خانه‌های مطبوعات، دوره‌های آموزشی مدنظر برایشان برگزار شود.

مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه‌ها همچنین در مورد استانهای بدون خانه مطبوعات گفت: به محض اینکه فرایند شکل‌گیری خانه مطبوعات در این استانها انجام شود، دوه‌های آموزشی برای آنها برنامه ریزی و برگزار می‌شود لذا این استانها برای بهره‌برداری از دوره‌های آموزشی در تشکیل خانه مطبوعات تعجیل کنند.

در پایان این اطلاعیه همچنین آمده است: برای برخی استان‌ها نیز کارگاه‌هایی برگزار شده است.

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید