برنامه اپل جهت جبران انرژی مورد استفاده برای تولید آیفون‌ها توسط منابع تجدید پذیر

0

گیگر :

بر اساس بیانیه ای که روز گذشته منتشر شد، اپل توضیح می‌دهد که با همکاری شرکا و همکاران چینیش به دنبال چرخش به سمت انرژی خورشیدی، بادی و سیستم های برق‌آبی است و قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ حداقل مقدار خارق العاده ۲ گیگاوات انرژی تجدید پذیر تولید کنند. به عنوان بخشی از این طرح، اپل و فاکسکان در حال مشارکت برای تامین زیرساخت خورشیدی لازم برای تولید ۴۰۰ مگاوات الکتریسیته هستند تا تمام انرژی مصرف شده برای تولید آیفونها در ژینگژو را جبران کنند. این نقشه‌ای جسورانه و بسیار قابل احترام است.

اپل همچنین اشاره می‌کند که پروژه‌های انرژی خورشیدی فعلی آنها در ایالت سیچوان، الکتریسیته‌ای بیشتر از تمام برق مورد استفاده ادارات و فروشگاه‌های چین تولید می کنند. اما صراحتا باید گفت که این میزان در مقایسه با حجم عظیم انرژی مورد نیاز کارخانجات تولیدی واقعا ناچیز است.

بدیهی است که با توجه به عظمت و قدرت مالی اپل چنین حرکتهایی می توانند شانس تحقق را داشته باشند. اما باید به خاطر داشت که حداقل دیگر کارخانه‌ها احتمالا قادر نخواهند بود که تعهدی چنین بزرگ در قبال انرژی های پاک را بر عهده بگیرند. و باید گفت که چین هنوز راه درازی تا تولید الکتریسیته را به شکلی تبدیل کند که عنوان آلوده‌ترین کشور دنیا را کنار بگذارد.

cover

پاسخ دهید