برنامه جالب مایکروسافت که می تواند جایگزین Google Keep شود

0

برنامه جالب مایکروسافت که می تواند جایگزین Google Keep شود

یکی از مواردی که پس از انتخاب ساتیا نادلا به عنوان مدیرعامل مایکروسافت می توان به وضوح آن را مشاهده کرد، تغییر رویکرد این کمپانی در قبال رقبای خود است. در دوره نادلا برنامه های ویژه پلتفرم ویندوز برای اندروید هم عرضه شد که از میان آنها می توان به outlook، Send و hyperlapse و همچنین نرم افزارهای مخصوصی مانند لانچر Next اشاره کرد. شاید اوج این تغییر سیاست ها را هم بتوان در حضور نماینده مایکروسافت در مراسم رونمایی از آیپد پرو و تشریح ویژگی های مجموعه Office روی این تبلت دید. در هر صورت بخش تولید کننده نرم افزارهای موبایل مایکروسافت که با عنوان Microsoft Garage شناخته می شود امروز برنامه جدیدی را برای سیستم عامل اندروید عرضه کرده که می تواند به رقیبی جدی برای نرم افزار یادداشت برداری Keep تبدیل شود.

البته همین حالا هم مایکروسافت برنامه های یادداشت برداری مانند OneNote دارد که جزو محبوب ترین ابزارها در این زمینه به حساب می آیند، اما داستان برنامه جدید متفاوت است. اپ جدید مایکروسافت که Parchi نام دارد قرار است دقیقا همان راهی را برود که google keep رفت و بدون اضافه کردن شاخ و برگ های بی مورد و پیچیده کردن رابط کاربری، به یک یادداشت بردار سبک و کاربردی تبدیل شود که همیشه در دسترس کاربر قرار دارد. جالب آنجاست که در زبان هندی، پارچی به تکه کاغذهای کوچکی گفته می شود که از آنها برای نوشتن سریع یادداشت های کوتاه استفاده می شود. آن طور که مایکروسافت برنامه جدیدش را تبلیغ می کند، یادداشت برداری با پارچی بسیار سریع و ساده بوده و می توانید بدون روشن باز کردن قفل دستگاه هم یادداشت خود را نوشته یا از موضوع مورد نظر یک عکس بگیرید. همچنین ویژگی های کوچکی مانند تگ کردن، اضافه کردن یادآورها و همچنین مشخص کردن یک رنگ برای هر یادداشت هم در پارچی وجود دارد و حتی می توانید لیست هایی که در این برنامه ایجاد می کنید را روی صفحه قفل دستگاه قرار دهید. اگر دوست دارید این برنامه را امتحان کنید و در عمل ببینید که آیا می تواند جایگزین google keep شود می توانید همین حالا آن را از google play store دانلود کنید.

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید