برنامه جدی هیوندای برای رقابت در حوزه خودروهای برقی

0

شرکت کره‌ای هیوندای در حال برنامه‌ریزی برای معرفی چندین خودروی تمام برقی تا سال ۲۰۱۸ میلادی است که قابلیت پیمایش ۳۲۰ کیلومتر مسافت با هربار شارژ را دراختیار می‌گذارند. همچنین این خودروساز قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ میلادی با ارائه یک مدل دیگر، این طیف مسافتی را تا ۴۰۰ کیلومتر افزایش دهد. هیوندای اولین خودروی برقی خود را در قالب یک خودروی هیبریدی و باعنوان آیونیک (Ionic) اوایل سال جاری میلادی رونمایی کرد. این خودرو که برای رقابت با تویوتا پریوس معرفی شده می‌تواند ۱۸۰ کیلومتر مسافت را با شارژ الکتریکی خود بپیماید.

hyundai-ioniq-fresh-pics-vid-5

درحالیکه هنوز برنامه فروش آیونیک در حاله‌ای از ابهام قرار دارد، رقبای قویتری همچون بی‌ام‌و i3 و شورولت بولت با قابلیت‌های پیمایش به‌ترتیب ۳۰۰ و ۳۲۰ کیلومتر برساعت به‌خوبی در این جایگاه درحال خودنمایی هستند. با این وجود آقای آن بیونگ کی، مدیر بخش توسعه خودروهای سازگار با محیط زیست شرکت هیوندای، اخیرا اعلام کرده این شرکت مجبور شده به فرآیند توسعه خودروهای برقی خود سرعت ببخشد چراکه خودروسازان چینی با چندین مدل متنوع برای تصاحب بازار آسیا سخت درتلاشند.

hyundai-ioniq-fresh-pics-vid-1

وی همچنین به روند تغییرات بسیار سریع در این حوزه اشاره کرده بطوریکه طی حداکثر ۱.۵ تا ۲ سال آینده خودروهای برقی نسبت به مدل های فعلی، با تحولات بزرگی روبه‌رو خواهند شد. بنابراین صنعت خودرو باید هر دوسال یکبار شاهد ظهور نسل جدیدی از این خودروها باشد. البته لازم به‌ذکر است که هیوندای فقط به ارائه چندین مدل تمام برقی فکر نمی‌کند بلکه قصد دارد در کنار آن و تا سال ۲۰۲۰ میلادی خط تولید جنسیس را ارتقاء داده و معرفی ۱۰ مدل هیبریدی، ۸ مدل پلاگین هیبریدی و دو مدل باتری کامل را در دستور کار خود قرار داده است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید