برنامه روسیه برای ساخت یک ایستگاه فضایی جدید!

0

جدایی یکی از مشخصه‌های زمان ماست. انگلستان اخیرا از اتحادیه اروپا جدا شده است. حال نیز روسیه قصد دارد تا از ماژول‌های ایستگاه فضایی بین‌المللی که در اختیار دارد، به عناون ایستگاه فضایی جدید استفاده کند.

پیمانکار اصلی روسیه در ایستگاه فضایی بین‌المللی، گفته که قصد ساخت ایستگاه فضایی روسیه را دارد. این ایستگاه فضایی، ایستگاه مداری روسیه نامیده می‌شود و از سه ماژول تشکیل شده که به مرور زمان دو ماژول دیگر نیز به آن اضافه می‌شود. برنامه روسیه برای جداکردن مازول‌های خود، مدتهاست که وجود داشته است اما به دلایل سیاسی، فنی و مالی اکنون جدی‌تر پیگیری می‌شود.

ایستگاه فضایی بین‌المللی، مشخصه همکاری قدرت‌های بزرگ پس از جنگ سرد بود. اما با فرا رسیدن زمان بازنشستگی، شرکای این پروژه نتوانسته‌اند به تفاهمی درباره آینده آن برسند. روابط آمریکا و روسیه نیز آینده این ایستگاه را بغرنج‌تر کرده است.

یکی از مشکلات این ایستگاه، توسعه‌نیافتن بخش روسیه به دلیل بحران جهانی مالی و کنترل کیفیت ضعیف است. این برنامه در حال حاضر تنها به صورت طرح بوده و به تصویب نرسیده است.

باید بخوانید:  زیباترین تصاویر ثبت شده از فضا در سال 2015 را از اینجا ببینید

ایمان روستا

فیزیک خوندم و بعد از اون ژئوفیزیک. از نوجوانی با یادگیری DOS وارد دنیای کامپیوتر و آی‌تی شدم تا الان که به عنوان نویسنده در خدمت شما هستم.


گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید