برنامه فیس‌بوک برای ستاره دار کردن اکانت های تقلبی

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، اکثر ما بارها با کاربران دروغین یا اکانت به اصطلاح فیک در اینترنت روبه‌رو شده‌ایم. این کاربران بازیگوش تلاش می‌کنند از نام و عکس دیگران سوءاستفاده کنند، حال آنکه گاهی از مواقع حتی برخی در جهت به دست آوردن لایک بیشتر اقدام به استفاده از تصاویر شخصی افراد نیز می‌کنند.

این اقدام در دورانی که دسترسی به شبکه اینترنت همه‌گیر شده است و همه ما به نوعی از طریق این شبکه ها در سراسر جهان با یک دیگر در ارتباط هستیم، بدون شک می‌تواند وجه آنلاین افراد را مخدوش کرده و مشکلاتی نیز به بار آورد. حال به نظر می‌رسد توسعه‌دهندگان فیس‌بوک با درک صحیح از این مطلب مشغول آزمایش ابزاری هستند که اکانت های تقبلی یا فیک ساخت شده در این شبکه را ستاره‌دار خواهد کرد.

به گزارش مجله Mashable، فیس‌بوک مشغول توسعه ابزاری است که به صورت خودکار هنگامی که فردی با بهره‌گیری از نام و تصویر شما اقدام به ایجاد اکانت تقلبی کند، شما را از آن آگاه خواهد کرد. این پیام به صورت خصوصی تنها برای شما ارسال خواهد شد و طی آن درخواست می‌شود اکانت مذکور را بررسی کرده و در صورت تقلبی بودن، آن را گزارش دهید.

فرآیند ارسال اعلانیه به صورت خودکار بوده، با این حال اگر اکانتی ستاره‌دار شود، توسط کارشناسان فیس‌بوک بررسی خواهد شد. ناگفته نماند که این طرح از اواخر سال گذشته در مرحله آزمایش بوده و حدود 75 درصد از کاربران این شبکه اجتماعی را مورد بررسی قرار داده است.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید