برنامه هایی برای افزایش واردات برق از ایران به “پاکستان” داریم

0

خبرگزاری میزان – وزارت آب و برق پاکستان با اعلام اینکه برنامه این کشور برای واردات برق از هند به دلیل تشدید تنش ها میان دو کشور متوقف شده است، اعلام کرده است که پاکستان برنامه هایی برای افزایش وارد برق از ایران تا سه هزار مگاوات دارد.

برنامه هایی برای افزایش واردات برق از ایران به به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از رسانه های پاکستان، مقامات ارشد وزارت آب و برق پاکستان اعلام کرده اند با توجه به تشدید روز افزون مواضع ضد پاکستانی هند، نمی توان انتظار داشت که طرح واردات چهارهزار مگاواتی برق از هند عملی شود.

هفته گذشته خواجه محمد آصف وزیر آب و برق پاکستان با حضور در مجلس سنا و ارائه گزارشی از طرح های واردات برق برای جبران کمبود شدید انرژی در این کشور، اعلام کرد که در سال 2012 مذاکراتی با هند برای واردات 500 مگاوارت برق از این کشور و افزایش تدریجی آن به چهار هزار مگاوات انجام شد اما به دلیل ادامه تنش ها و مسایل میان دو کشور، پیشرفتی در این زمینه صورت نگرفت.

خواجه آصف در جلسه هفته گذشته، به نمایندگان مجلس اعلام کرد که پاکستان برنامه افزایش واردات برق از ایران و همچنین واردات برق از تاجیکستان و قرقیزستان را دنبال می کند.

وی با بیان اینکه پاکستان در زمان حاضر 74 مگاوات برق از ایران وارد می کند و قرار است این مقدار به 100 مگاوات افزایش یابد، گفت که طرح دیگری برای واردات 100 مگاوات برق از ایران برای بندر گوادر در جنوب ایالت بلوچستان در مرحله مذاکره است.

وزیر آب و برق پاکستان همچنین اعلام کرد که در طرح جداگانه، کشورش درحال مذاکره با ایران برای واردات یک هزار مگاوات برق است که این رقم می تواند تا سه هزار مگاوات افزایش یابد.

پاکستان به شدت با بحران کمبود انرژی به ویژه کمبود برق رو برو است و ساکنان پایتخت این کشور که نسبت به ساکنان دیگر شهرها و مناطق آن وضع به مراتب بهتری دارند، در شبانه روز بین 6 تا 8 ساعت قطعی برق دارند.

پاکستان همچنین قرار است به زودی کار احداث خط لوله گاز برای واردات گاز طبیعی از ایران را آغاز کند.

 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید