برندگان نخل طلای فستیوال فیلم کن 2016 را بشناسید

0

برندگان نخل طلای فستیوال فیلم کن 2016 را بشناسید

همانطور که می دانید شصت و نهمین جشنواره فیلم کن از 11 می 2016 با خبر خوشی برای سینما دوستان ایرانی شروع شد، وآن خبر خوب حضور کتایون شهابی تهیه کننده ایرانی در بین هیات داوران این جشنواره بود، در مراسم اختتامیه این جشنواره که در شب 22 ام  می 2016 برگزار شد این جشنواره  به پایان رسید،دریافت جایزه بهترین فیلم نامه این جشنواره توسط اصغر فرهادی و همچنین دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد توسط شهاب حسینی، بازیگر دوست داشتنی سینمای ایران از خبر های بسیار خوب در مراسم اختتامیه این جشنواره بود. در ادامه قصد داریم به سایر جوایزی که در اختتامیه این جشنواره اهدا شد اشاره کنیم.

نخل طلای این جشنواره به کن لوچ کارگردان انگلیسی بخاطر فیلم من،دانیل بلیک I, Daniel Blake اهدا شد. کن لوچ فیلمی تکان دهنده در مورد  نجار بیماری که برای حفظ کمک هزینه های رفاهی خود سخت در تقلاست را به جشنواره کن آورده بود که توانست نخل طلای این جشنواره  را از آن خود کند. اودر سال ۲۰۰۶ برای فیلم بادی که بر مرغزار می‌وزد برای بار نخست برنده نخل طلا شده بود.

جایزه بزرگ هیات داوران این جشنواره به خاویر دولان بخاطر فیلم اینجا فقط ته دنیاست It’s Only The End Of The World  رسید.

جایزه بهترین کارگردانی به طور مشترک به اولیور آسایاس کارگردان فرانسوی برای فیلم خریدار شخصی و کریستین مونجیو  کارگردان رومانیایی برای فیلم فارغ التحصیل رسید.

جایزه بهترین بازیگر مرد به شهاب حسینی از ایران برای فروشنده تعلق گرفت.

جایزه بهترین بازیگر زن به ژاکلین ژوزه برای فیلم فلیپینی ماروسا داده شد.

برنده جایزه هیات داوران این جشنواره  آندریا آرنولد برای ساختن  فیلم عزیز آمریکایی، محصولی مشترک بین امریکا و بریتانیا بود.

برنده جایزه بهترین فیلم نامه اصغر فرهادی برای فیلم فروشنده بود. که کارگردانی آن را نیز خودش بر عهده داشت.

برنده دوربین طلایی این جشنواره Divines به کارگردانی یودا بنیامینا بود و نخل طلای فیلم کوتاه را اثر اسپانیایی تایم کد Timecode ساخته خوانجو خیمنز از آن خود کرد.

نخل طلای افتخاری جشنواره کن 2016 نیز به ژان پی‌یر لئو بازیگر کهنه کار فرانسوی اهدا شد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید