برنزه نكنيد! به اين توصيه ها عمل كنيد

0

برنزه کردن پوست می تواند طبیعی و با نور خورشید یا غیر طبیعی و با سولاریوم صورت گیرد.

حسن اعتماد زاده متخصص پوست و مو در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ، در خصوص برنزه شدن اظهار داشت: برنزه شدن فرایندی است که نتیجه قرار گرفتن  بدن در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید است که این حالت تولید رنگ در بدن را تشدید می کند که این برنزه شدن طبیعی است و به  دنبال این کار رنگ بدن تیره می شود که به آن اصطلاحاً برنزه شدن می گویند.

وی درباره پروسه برنزه شدن عنوان کرد: برنزه شدن مقابله و عکس العمل طبیعی پوست در مقابل اشعه آفتاب است چرا که سلولهای ملانوسیتس که ایجاد رنگ طبیعی بدن بر عهده آنها است با اشعه آفتاب تحریک شده و ملانین بیشتری تولید می کنند تا از پوست در برابر آفتاب محافظت کنند. 

اعتماد زاده درباره برنزه شدن با سولاریوم گفت: گروهی از افراد برای برنزه شدن در مدت زمان کوتاهتری به سراغ سولاریوم می روند که اشعه ماوربنفش آن خطرات و اثرات سوء بسیاری به جا می گذارد حتی افراد در اثر استفاده زیاد ممکن است به سرطان های پوستی هم مبتلا شوند. 

وی افزود: استفاده مداوم از سولاریوم بسیار خطرناک است بخصوص برای افرادی که پوست های روشن دارند چون به نسبت دارندگان پوست های تیره در مدت زمان طولانی تری برنزه می شوند.

این متخصص پوست و مو درباره عوارض برنزه شدن  بیان کرد: برنزه شدن می تواند باعث ایجاد لکه های پوستی شود. به علاوه قرار گرفتن زیر نور آفتاب می تواند صدمه های جدی و دائمی بر پوست ایجاد کند.

اعتماد زاده یادآور شد: استفاده از کرم های برنزه کننده خطرات کمتری به نسبت نور مستقیم آفتاب و سولاریوم دارد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید